şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bunlar eski kafa teyze, amcalardan oluşan yobaz takımıdır. hiçbir şey bilmeyip, görmeyip her sıkıştığında atatürk demekten başka bir şey bilmeyen, neden sorusunu kendilerine sormayanlardır.

  (bkz: yobaz)

  bunların kimisi milletvekili, kimisi gazeteci, kimisi komşumuz, kimisi ailemiz içinden bir bireydir. bu yobazların çoğu da iyi eğitimli, kendine göre bilgilidir. hep kendi gibiler ile beraberdirler. çevresinde farklı bir insan olmasını pek kabullenemezler. hatta öyle bir hale gelmişlerdir ki ülkenin bir bölümünü bunlara versen eyvallah der, çeker giderler. buna rağmen kendilerinden başkalarını düşünmeyen bu yobazlar demokrasiden, eşitlikten bahsederler. akp yobazlarından bir farkı olmadıklarının farkında değildirler.

  örneğin, akp yobazının dinden başka bir şey bilmediği ve onu da yanlış bildikleri, herhangi bir kavrama değil tek bir bireye inandıkları, düşünme ve sorgulamaya ihtiyaç duymadıkları, bu hayatta en çok değer verdikleri şeyin para olduğu sürekli söylenir. chp yobazından düşünüldüğünde pek bir farkı yoktur.

  (bkz: akp yobazı vs chp yobazı)

  bu yobazların toplum içinde sesi ne kadar az çıkar ve yanlış bildikleri yüzlerine karşı dile getirilirse özgürlük, demokrasi, eşitlik kavramları o zaman işlemeye başlar.
 • her türlü kepazeliğine, kötü yönetimine, bölücülerle olan samimiyetlerine rağmen her seçimde chp'ye oy veren, seçmenlerin yüzde 25'ini oluşturan yobaz kesimdir. üstelik bu ultra-yobaz kesim, her seçimde ne olursa olsun chp'ye oy verdiğinin farkında olmaksızın yüzsüzce, akp'ye oy verenleri yobazlıkla suçlamaktadır.

  chp, sırf atatürk kurdu diye sabit yüzde 25 yobaz oyu alan bir partidir.
 • dün sandıkları korurken şahit oldum, akp yobazından çok daha iğrenç çok daha saygısızlar, özellikle kadınları. özellikleri; aşırı kibir, 'sen kimsin?' tavrı, sükunetsizlik, her an dövecek gibi davranmaları, duyarlı gibi görünüp duyarsızlıkta level atlamaları, sinir.
  akp'nin yobazı çekilmiyor ama chp'ninki de hiç çekilmiyor. sanırım bu ülke asla hiçbir konuda düzelmeyecek.
 • son zamanlarda duyduğum en güzel isim tamlamasıdır. anlamı derindir. chp'nin merkez parti olarak kurulduğunu bilmez, 6 okun hedefin merkezine atıldığından habersiz atatürk'ü sosyal demokrat falan zanneder. atatürkçü doktrini bilmez. hırsızı, arsızı, haksızlığı sorgulamayan akp yobazının farklı bir türüdür. iki tür de cahildir ama chp yobazının diploması olduğu için kendini aydın zanneder. oysa aydın olmak için diploma değil sorgulayan beyin gerekir...
 • çemkirmenin medeniyet olduğu, küfretmenin alkışlandığı bir kültür oluşmuş. önce bunu düzeltin.