şükela:  tümü | bugün
 • bunlar eski kafa teyze, amcalardan oluşan yobaz takımıdır. hiçbir şey bilmeyip, görmeyip her sıkıştığında atatürk demekten başka bir şey bilmeyen, neden sorusunu kendilerine sormayanlardır.

  (bkz: yobaz)

  bunların kimisi milletvekili, kimisi gazeteci, kimisi komşumuz, kimisi ailemiz içinden bir bireydir. bu yobazların çoğu da iyi eğitimli, kendine göre bilgilidir. hep kendi gibiler ile beraberdirler. çevresinde farklı bir insan olmasını pek kabullenemezler. hatta öyle bir hale gelmişlerdir ki ülkenin bir bölümünü bunlara versen eyvallah der, çeker giderler. buna rağmen kendilerinden başkalarını düşünmeyen bu yobazlar demokrasiden, eşitlikten bahsederler. akp yobazlarından bir farkı olmadıklarının farkında değildirler.

  örneğin, akp yobazının dinden başka bir şey bilmediği ve onu da yanlış bildikleri, herhangi bir kavrama değil tek bir bireye inandıkları, düşünme ve sorgulamaya ihtiyaç duymadıkları, bu hayatta en çok değer verdikleri şeyin para olduğu sürekli söylenir. chp yobazından düşünüldüğünde pek bir farkı yoktur.

  (bkz: akp yobazı vs chp yobazı)

  bu yobazların toplum içinde sesi ne kadar az çıkar ve yanlış bildikleri yüzlerine karşı dile getirilirse özgürlük, demokrasi, eşitlik kavramları o zaman işlemeye başlar.
 • her türlü kepazeliğine, kötü yönetimine, bölücülerle olan samimiyetlerine rağmen her seçimde chp'ye oy veren, seçmenlerin yüzde 25'ini oluşturan yobaz kesimdir. üstelik bu ultra-yobaz kesim, her seçimde ne olursa olsun chp'ye oy verdiğinin farkında olmaksızın yüzsüzce, akp'ye oy verenleri yobazlıkla suçlamaktadır.

  chp, sırf atatürk kurdu diye sabit yüzde 25 yobaz oyu alan bir partidir.
 • iki yıl önce hdp barajı geçsin diye götünü yırttığını unutup canan hanım'a hdp'li diye saldırır.