şükela:  tümü | bugün
 • bırakın chpyi, bizim köyün delisi gelse ekonomi şu ankinden kötü olamaz.
 • chp’nin ne yapacağını tartışan başlık açmak iktidarın ne yaptığını tartışamamaktandır. bu da ya büzük sıkmadığı için, ya da suyu bulandırmak için olabilir.

  öncelikle onunla bununla kavgayı kesip adaleti tesis etmesi ülkeye yatırımı ve istihdamı artıracaktır. insan haklarına saygı göstermesi; türkiye’yi araplaşmaya giden vahabi bir devlet imajı çizmekten kurtarması, hamasetten ve showdan uzak durup dişe dokunur işler yapması, vatana millete ait değerleri araplara satmaması gibi yapbileceği çok şey var. daha önce bu ülkeye renault, toyota, mercedes nasıl geldiyse öyle devamı gelir merak etmeyin. chp nasıl kurtarırdan ziyade akp nasıl bozdu onu tartışırsanız gelecek ilk parti zaten düzeltir. ancak siz elbette ki bunu tartışmıyor, bulanık suda sazan avlamayı tercih ediyorsunuz. yalnız devir değişti, suyu bulandıramıyorsunuz artık.

  edit: bir tane akçomar’a çok koymuş bu entry önce bu entrydeki bilgiler için mesaj yazdı. ehonomi çoh iyi diye. 2001’e göre 3-4 kat iyi durumdaymışız da haberimiz yokmuş. kendisine 2001’de çeyrek altın aldığın parayla şimdi karpuz alamadığını hatırlatıp mesajlarını engelleyince kudurdu. nick altıma gidip favoriye alan herkesin mal olduğunu falan yazmış. koymuş baya bu durum. keşke ekonominin içine sıçmasalardı da takdir etseydik. ancak içine sıçılmış bir ekonomide takdir beklemek gerizekalılıktan; sonra kudurmak ise herkesi kul köle zannetmekten olabilir. çeyrek altın diyorum karpuz diyorum utanmadan yazıyor da yazıyor. allah ıslah etsin. bu seviyeye düşmek için 2001 öncesi kafasına çakılan tarikat çocuklarından olmak lazım başka açıklaması yok. dolar olmuş kaç lira euro olmuş kaç lira; kazanımlarımız kuş olmuş vergiler hayvan gibi artmış, açıklanan her veri yalan olmuş, sana laf mı yetiştireceğim. mal dediğin bu insanlar getirecek sandıkta sonunuzu. istediğiniz kadar ona buna vatandaşlık verip parselleyip satın bu ülkeyi. 20 yıl geçti, devriniz bitti.
 • ekonominin bombok olduğunun göstergesi olan soru.
 • bunu sayın genel başkanımız defaatle açıklamışlardır. ımf'den borç alacak ve ekonomi şak diye düzelecek.
 • bence ak trollerin artık ekonomik kriz olduğunu kabul etmeleri de olumlu. sonuçta bunlarin normal şartlarda her şey çok güzel demesi gerekirdi.

  ihtiyat akcesini bile yiyenlerin hesaplarına el koyarak başlayabilirler mesela.

  not: başlığın ilk entry'si olmadığından ak troll olduğunu varsayıyorum.
 • hangi parti gelirse gelsin yapılacak tek işlem tarım ve hayvancılığı ön plana çıkarıp halkı buna teşvik etmek gerek. tarla ekeceğim diye devletten para alıp, ekmeyip parayı yiyenlerin engellenmesi şart. denetleme tüm türkiye için şart.
 • ekonomi güven ile toparlanır.

  global ekonomiye entegre, hukuk'un işlediği, basının serbest olduğu bir piyasa ekonomisi olarak pazarlarsa babanız bile ekonomiyi düze çıkarabilir.

  peki şuankiler neden bunu yapmıyor? hukuk işlerse onlara patlıyor. basın serbest işlerse onlara patlıyor.
 • iktidar düzeltemiyor chp nasıl düzeltsin mi demek istiyorsun kardeş?

  önümüzdeki sandıkta gerekeni yap o zaman biz de öğrenelim...
 • ak partinin 3 yildir yapmasi gereken, ama zamaninda oyle atip tuttuklari icin arkasindan, bir turlu guven, ozveri ve tecrubeyi toplayip yapmadigi isi yaparak.

  imf.

  50-60 milyar dolar para lazim. kim verecek su durumda allasen.
 • ilk olarak ekonominin bombok bir durumda olduğunu kabul etmeli ve insanlara bunu anlatmalı. insanımız, türk halkı orospu çocuğu değil sonuç olarak. doğru ve gerçek neyse bilmeye hakkı var. elalemin conisi asgari ücretle en iyi besine, ulaşım aracına ve en iyi telefonlara ulaşırken bizim insanımızın asgari ücretle hayatta kalmasının mucize olduğunu halka, halkın en uç noktalarına kadar anlatmalı.

  doğru bilgi güven getirir ve bundan sonra yapılacak icraatlar da doğru analiz sonucu yapılır.

  he ne yapar biz nerden bilelim şu an? doğru bilgi söylenmiyor ki bize? 2 çocuklu aile babası ekonomik sebeplerle kendini yakıyor, bizim liderler buzdolabı satışları çok iyi diyor. buradan ayağı yere basan hangi ekonomik analizi yapacaksın da çözüm için bir yol bulacaksın?