şükela:  tümü | bugün
 • chp sayesinde ve akp sayesinde zengin olmuş, servetine servet katmış kişilerin karşılaştırılmasıdır.

  kanımca aralarındaki en büyük fark; chp'linin orantılı, akp'linin orantısız azıtmasıdır.
 • biri açıktan rakı içer; diğeri gizli içer.
 • her ikisinin de zenginlik kaynağı garibanın rızkıdır.

  dolar cinsinden toplam miktar olarak akp'nin chp'yi geçtiği tahmin edilebilir. sonuç olarak 80 milyonun soyulacak gariban sayısı 25-30 milyonun gariban sayısından fazladır.

  bal tutan parmağını yalamakta garibana da elma şekerinin sapı kalmaktadır.
 • kesin öyledir.

  (bkz: #49014317)
 • chp'nin hiç zenginini görmediğim için kıyaslayamadım. etrafımda ne kadar chpli varsa hepsi fakir.
 • hayret yazan olmamış. chp zengini koç-sabancıdır, akp zengini cengizdir,albayraktır, sancaklıdır. tanım: japonya'dan fazla dolar milyarderi olup gelir adaletinde sondan 3'e oynamaktır. paranın dini imanı partisi olmaz, ikisi de mide bulandırır.
 • chp zengini çok nadir olsa da, orta halli çok insan vardır ve hiç biri sonradan görme değildir. bu yüzden onları para pul şımartmaz en azından öyle düşünüyorum.

  akp zengini ise sonradan görme zengindir. ulan adamlar zaten 16 sene önce kurulmuşlar. geldiklerinde yani 16 sene önce ne haldeydiler ve şimdi geldikleri nokta en tepedekinden belli.

  iki tarafın fakirlerine gelecek olursak, ikisinin de ortak yanları aynı "fakir"

  chp fakiri "hadi ben kendimi bildim bileli fakirim de, sen neden fakirsin gönül verip desteklediğin parti bu kadar zenginlik içinde yüzerken" dediğinde.

  akp fakiri "ama yol yaptı, un verdi" diye cevap verir.

  akp fakiri çalışmadan oturduğu yerde karnını doyuruyorsa tamamdır.susar konuşmaz düzen bozulmasın ayran dökülmesin hesabı.

  chp fakiri çalıştığı halde bir yere varamadıkları için her şeye muhalefet durumundadır. ve yıllardır hep bu durumdadır.

  ülkedeki sıkıntıda, mutlu olan ve geleceğini fakir olarak kabullenen fakir ile, geleceğini fakir olarak kabullenmeyen fakirler arasındaki anlaşmazlıklardan çıktığını düşünüyorum. fakir olan, geleceğini fakir olarak kabullenmesi, çalışmaması veya ortadaki çarpık düzene boyun eğmesi "ulan ben neden fakirim de bunlar zengin, bunların yaptığı zamlar beni sabitliyor bunları değil" dememesi bana da saçma geliyor. o yüzden bunların farkına varıp fakirliği kabullenmeyen chp fakirini haklı görüyorum.

  işte olay bu fakirlerin kavgasından çıkıyor, yoksa iki tarafın zenginleri gayet mutlu, sıkıntılı ve zorda değiller ve yapılan zamlar onlara koymaz.

  yani iki farklı zengin aynı da sıkıntı fakirlikte.

  not : mhp fakiri :)
 • ıkiside musluman degildir. mevcut dunya duzeninde elinde sonunda para, parayi cogaltir. yani emek olmadan, kazanc kapitalist sistemlerde zorunlu olarak olur. ancak akp'li musluman oldugunu her yerde belirtmesine ragmen, islamin altin kurallarindan olan fakirin halinden anlamayi uygulamadigi gibi fakirin lokmasindan calmaktadir kisaca kul hakki yemektedir. chp'li de devletin eliyle buyumus olmasina ragmen en azindan okumus, edepli, kulturlu insanlari barindirmis zengin sinifinda. yani akpli zengin, aklin ve mantigin ayrica kuran'nin kurallarina dahi bakilinca allah katinda gunahkar olarak kabul edilir.
 • kitlesel oran büyüklüğü açısından; chp zengini < akp zengini

  oy oranıyla alakası olmadığını söylemeye gerek yoktur sanırım.
 • biri işçi haklarını savunur gibi yapıp onların emeklerini sömürerek kazandığı parayı rakı sofrasında yer, diğerinin nerden kazandığı meçhul olan parayla neler yaptığı merak konusu.
  alkol yok, karı kız yok, kumar yok vs napıyonuz bu paraları bi açıklayın da rahatlayalım.