şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: chp/ml)
 • of of çarşı karıştı.

  bu iddiayı ortaya atan ve sevilay'a söyleyen şaban sevinç'miş. tuncay özkan canlı yayına bağlandı ''alçak'', ''şerefsiz'' kelimeleri havalarda uçtu.
 • sözlüğün elbette rağbet göstermeyeceği iddia.
  halkın umudu kk diyedursunlar onlar.
 • şaban sevinç canlı yayına bağlandı ve tuncay özkan'ın an itibari ile siyasi hayatı bitti.

  yada şaban sevinç canlı yayına bağlanıp milyonların önünde yalan söylüyorsa onun gazetecilik hayatı bitti.

  ama sevinç ısrarla bu olayın gerçek olduğunu söylüyor.

  vahim bir durum.
 • pek çok icraatinin yanında en son btp'nin seçimlerden önce oyuna getirilmesi ile de orta çıkan ve dile getirilen mekanizmadır. kılıçdaroğlu'nun başa getirilmesinde kaset operasyonlarından çok onun hemen öncesinde fetö ve akp eliyle tv şovlarıyla parlatma çabası vardı. istanbul b.b. adaylığı ise ince'nin cumhurbaşkanlığı adaylığı ile paralellik gösteriyor. aynı mekanizma şuan chp'nın devamlılığı ve hacivat-karagöz oyununun sürmesi babında ince ile mi yoksa değişmeden değişimle mi devam edecek yakın zamanda ortaya çıkacaktır.

  chp, akp ile özdeştir. birbirlerini var ederek mevcut durumun sürekliliğinin teminatı görevini ifa etmektedirler. halk ise siyaseti dizayn edenlerin uçurum duvarına seslenişi gibi sadece bir yankıdan ibarettir.

  ek: 2008-2009 yılı tam bir partileri ele geçirme operasyonel yılıdır. kimisinin helikopteri düşürülür, kimilerine kaset operasyonları yapılır (mhp de ele geçirildi, stv'nin akın ipek'in önüne yatanlar hala partide), kimisinin mallarına el konulup ülkeden kaçırtılır, kimisine de rüşvet ve ya bakanlık verilerek yapıları, yapılanma çalışmaları dağıtılır. akp'nin aldığı en düşük oy %38 olan 2009 seçimleri böylece çok riskli bir geçiş dönemi olarak kazasız belasız atlatılmış oldu...
 • gerçek ise sözü eden siyasetçinin yalan ise idda eden gazetecinin istifası ile sonuçlanmayacağı ve gündemde de kalamayacağını düşündüğüm son derece önemli ve halka açıklanması zorunluluğu olan iddiadır.
  umarım türkiyede en azından ekşi sözlükte de gündem olur ve tartışılır.
 • bu chpli olmayanların başından beri, chplilerin ise içten içe bildiği bir şey zaten. kasetle koltuğa oturtulmuş birinin kendi iradesi olduğunu sanan mı vardı? chp'yi illegal oluşumların sığınağı, barınağı haline getirmesinden, yönetimi onlara vermesinden de mi şüphelenmediniz? yine de kılışdarın arkasındayız tabii. seni atilla taş'ın yalnızlığında bırakmayacağız yürüyüş reyiz. ahahahsdhfhdhf...
 • chp pişmanlıktır.
 • gizli degil aleni belli. cia yazilir siya okunur.

  edt: kutsal bilgi kaynagi timleri uyardi. si ay ey diye okunur dediler. haklilar.
 • pek çok defa yakın cevreme, partili kardeşlerime de ifade ettiğim gibi atatürk'un partisinin resmen işgal altında olduğunun kanıtı cümledir. chp kurtarilmadan türkiye kurtarilamaz.