şükela:  tümü | bugün
  • her yıl trilyonları sadece 40 gün yaşayan lalelere vermeyen belediyedir.
  • beşiktaş belediyesidir. anlaşmalı yerlerde, semt sakinlerine %50 indirim sağlar.

(bkz: kentlikart)

not: 50cl bira 3.5 lira'ya geliyor amk
  • saçma çılgın proceler yapmazlar bir de mimar sinan kopyası beton düz camiler de yoktur.
  • chp li bir belediye olduğu için yapacağı her işe 1-0 yenik başlayacak, en basit projeleri bile uzun uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkarabilecek olan belediyedir.
  • kadıköy'de bedava internet hizmetine başlamıştır.
  • ödenek ya çok az ya da hiç verilmeyen belediyelerdir ancak yılmaz büyükerşen gibi avrupa birliğinin desteklediği
    projelerle hizmet sunarlar.
  • belediyecilik ideallerine uzak olmakla birlikte, kültürel-sanatsal faaliyetleri dini kitapevlerine stand açmak ve kermes yapmak işlerine indirgeyen merkez sağ/dinci parti belediyelerine kıyasla daha ferah, nefes alınır uygulamalar yapan, insanlara ulufe dağıtır gibi ayni yardım yapıp aradan parsayı götürme işinde elbette akp vb. partilerin belediyelerinden geri kalan belediyelerdir.
    havaalanına ucuza ulaşım yapar, istanbul ve ankara gibi havaş soyguncularına insanı mecbur bırakmazlar. bazı belediyelerin gözünü rant öyle bir döndürüyor ki, istanbul'da havaş bile yetmemiş, türlü karakulliyle havaş'ın yerine "biz muhafazakarlara hizmet veriyoruz" diyen havataş geçirilmiştir. ülke bir çirkinlik deryası haline dönmüşken, sayısı ziyadesiyle az olan chp'li belediyelere halen yüklenmek ayıptan öte artık arsızlık olmaktadır. o kadar lafı olan, dönüp 20 yıldır cumhuriyet'in başkentini yöneten melih gökçek'e anlatsın bir zahmet...
  • akp li bir belediyeden chp li bir belediyenin hüküm sürdüğü yere taşınıldığında asıl o zaman anlaşılabilen belediyedir. ben fatih'ten ataşehire taşındım 1,5 sene oldu; fatih belediyesi doğum gününde bile mesaj atarken evlilik yıldönümüne eve hediye(iki kişilik kahve fincan takımı) gönderirken, bebek sahibi olunca bebek malzemelerini direkt adrese gönderirken...... ayrıca yaptığınız bir şikayetin takibini sağlam bir şekilde yapıp dönüyorlarken..... yeminle söyüyorum ataşehir belediysinin hiçbir insani icraatini görmedim mahalledeki çöp kutularını değiştirmekten aciz bir belediyeden ne beklenebilir ki.... bir de şikayetinize cevap niyetine dönmeyi öğrenebilmişler sadece şikayetle ilgili icraat aşaması için henüz çok ekmek yemeleri gerek.

ben kendi tecrübemi paylaştım.