şükela:  tümü | bugün soru sor
  • muharrem ince'nin başkan olmasından sonra da türkiye'de liyakata göre alım yapılmayacağının en büyük kanıtıdır.

    trakyalı belediyelerdeki torpille işe alım tamamiyle kontrolden çıkmış durumda. iş mülakatlarında önce hangi partili olduğunuzu soruyorlar (milyonda bir ihtimalle mülakata kabul edilirseniz tabi). chp içinden torpiliniz yoksa işe kabul etmiyorlar. akp'li patronlar özel sektörde sadece kendi partililerini işe alırken, kamu kurumlarında ise chp aynı şeyi yapıyor. trakya kalkınma ajansı bile ( avrupa birliği'ne bağlı bir kurumdur) sadece torpille elaman alıyor. üniversiteler de aynı şeyi yapıyor.

    yanlış anlaşılmasın. chp seçmeni olmanız işe alınmanız için yeterli değil. partili olmanız gerekiyor. ikisi farklı şeyler. trakya'nın %70'i zaten chp'ye oy veriyor.

    yakın gelecekte türkiye'nin düzelmesi imkansız. muharrem ince de başaramaz bunu. parti olarak chp zaten neredeyse her kurumunu yönettiği trakya'da akp'den farksız politikalar uyguluyor. biliyorsunuz muharrem ince liyakata göre işe alım yapılacağını seçim vaadi olarak dile getirmişti. chp'li belediyelerdeki torpil sorununu çözememiş ve belki de sorunun farkında bile olmayan, parti içinde muhalif olmasına rağmen bu konu hakkında tek kelime etmemiş bir insana fazla bel bağlamayın derim ben.
  • çok ayıp etmişler... ama akpli belediyeler öyle mi hiç? liyakat, adalet var hep akpli belediyelerde!

    eved!