şükela:  tümü | bugün
 • sabah akşam önlerine çıkan her akpartiliyi atatürk düşmanı olarak fişleyen chp'lilerin tutumu... mustafa kemal'in askeri olmayan kadını il başkanı secen de kendileri, mecliste atatürk posterini duvarından indiren tek milletvekili de kendilerinden ama mustafa kemal düşmanlari hep başkaları...
 • belki de gerçekten atatürkçülüğü desteklemek istiyorlardır.

  belki de her meydanın, caddenin, stadın adının atatürk konulması; her yere atatürk heykeli, büstü dikilmesi; her duvara atatürk portresi asılmasının bir yüzyıldır hiçbir işe yaramadığını, hatta tam tersine tepki yaratabildiğini anlamışlardır.

  belki de artık 21. yüzyıla geçebilmiş, çağdaş düşünebilen insanlardır.
 • birileri kendi istediğimiz isim olmayacak madem "atatürk olsun başa geçersek değiştirip bir yerlere yaranırız" demiş olabilir. siyaset bu. ayrıca oraya necip fazıl kısakürek adı koyulsaydı yok arkadaş atatürk olsun demezlerdi. kısacası atatürk sevgisinden ziyade nazım hikmet olmasın diye yapılmış ve atatürk ismi bu sebepten teklif edilmiş gibi geldi bana. kabul edilirse nazım olmaz,öneri kabul edilmezse de atatürkçülük ten vururuz. ychp falan deriz zevkleniriz trollere iş çıkar şeklinde düşünülmüş siyaset değildir inşallah.
  allah ülkemizin bu türde siyasetlerle oyalanmadan bir an önce kalkınıp çağdaş uygarlıklar seviyesinin üzerine çıkmasını nasip etsin. değerli yoldaşlar ve ülküdaşlar.
  ayrıca: (bkz: hele hele zevkleniyy)
 • haberde daha ilginç olanı mhp'li üyelerin de atatürk yerine nazım hikmet ran verilmesinden yana olmaları.
 • bir insanın da yaşarken ismi bir yere verilsin, bence de aziz sancar konulsun hadi bakalım.
  milyon tane cumhuriyet meydanı, atatürk kültür veya kongre merkezi, necip fazıl salonu, nazım hikmet amfisi vs bunlar zaten var ve şu an aramızda olmayan insanlar. birinin de yüzü yaşarken gülsün. dediğimdir.