şükela:  tümü | bugün
 • başlığın tam hali ' chp'li delegelerin olağanüstü kurultay için imza toplamaya başlaması' olacaktı fakat karakter sınırı malum.

  chp’nin genç kurultay delegeleri sinan çiftçi, mehmet emin altunses, burak esen, hilal çokoy ve aylin ayyıldız olağanustu kurultay için ilk imzalari verip, genel başkanlık için muharrem ince’yi önerdi.

  gerçekgündem’in haberine göre; batman kurultay delegeleri hikmet duruş, mehmet kırmızıtaş, ahmet durmaz, çetin kızılbulut, cihan yaşar, orhan bekiroğlu, mehmet ekin ve hüseyin yaşar da yayınladıkları açıklamada ‘partimizin daha fazla yıpranmaması ve parti içi tartışmaların son bulması için 2019 yerel seçimlerinden önce olağanüstü kurultay’ın toplanmasının gerekli olduğunu düşünüyoruz’ ifadelerinde bulundular.

  [https://www.sozcu.com.tr/…k-imzalar-atildi-2501298/ kaynak
 • muharrem ince'nin uzun süredir birlikte çalıştığı ekibin imza toplama olayı. muharrem ince hem kurultay sözü etmeyeceğim diyor hemde alttan alttan imza toplattırıyor. bu adam 94 yıllık siyaset tarihinde görülen en sinsi adam.
  son zamanlarda yaptığı hareketlerle kemal kılıçdaroğlu aday olsun veya olmasın hiç fark etmez seçilmesi imkansız gibi.

  - sözünün eri değil.
  - kibirden kendini kaybetmiş.
  - hırsından gözünü hiçbir şey görmüyor.
  - medyaya karşı sürekli saldırgan bir tavır içinde.
  - tutarlı davranışlar sergilemiyor.

  bana bu davranışlar birini hatırlatıyor ama isim vermeyeceğim.
 • kılıçdaroğlu delegasyonu çoğunlukla kendi adamlarından kurdu. bu nedenle ne kadar imza toplanırsa toplansın kılıçdaroğlu bırakmadıkça devirmek çok zor.
 • olağanüstü kurultayda da kılıştar "son sözü demokrasi söyler" diyerek aday olacağı için sonuç değişmeyecektir.

  evet ne partiden umudum var, ne de mensuplarından.
 • buna dair tezcan, ntv'de konuştu az önce.

  "kurultay yapılması için delegelerden 400-500 imza toplanırsa ne yapacaksınız?" diye sordu sunucu.

  tezcan şöyle cevap verdi: "kaç imza olduğunun önemi yoktur. tüzük ne derse o olur. biz tüzüğe bakarız."

  bunlar daha geçenlerde "%51 seçmiş ve %49 istememiş ve seçmemiş ama isteyenlerin dediği oluyor. niye kimse %49'u dikkate almıyor?" demiyor muydu? şimdi de aynı kafa "imza sayısı önemli değil. tüzük önemli." diyor.

  yani diyor ki bizim içinde yer aldığımız %49 dikkate alınmak zorundadır; ama kurultay isteyen yüzlerce imza bizi bağlamaz biz tüzüğe bakarız.

  bunların demokrasi anlayışı bu kadar işte.

  bu nedenle, imza toplamak boştur.

  diktaya karşı imza toplamanın bir anlamı yoktur.
 • kilicdaroglu 2030 yilina kadar chp nin basindadir,

  imza, kurultay bos isler.
 • chp'nin de bir bok olmadığının resmidir bu olay. zaten bakmayın böyle yolsuzluğu, hırsızlığı falan dillerine doladıklarına. olay yolsuzluk değil, hortumun kendilerine değil de başkalarına akıyor olmasının kavgası bu. partilerin hepsi aynı morun laciverti.
 • twitter'dan edindiğim bilgiye göre imza sayısı 600'ü geçti. yaklaşık 70 kişi daha imza verirse kılışdar gidiyor. heycanla bekliyoruz.

  edit: 70 değil 10 delege daha imza verirse kurultay geliyor.
 • chp genel merkezi hodri meydan demiştir. eğer muhalif kanadın iddia ettiği gibi 604 imza toplanmışsa, yarın 11:00de getirsinler gereken yapılır, demişler.

  https://odatv.com/…0-imza-toplandi-mi-20071820.html