şükela:  tümü | bugün
 • safranbolu'nun ilk chp'li ve ilk kadın belediye başkanı olarak kentte sosyal demokratlara umut ışığı olan (bkz: elif köse)'nin özel kalem müdürü olarak atadığı kardeşine dair, haber ilk kez yerel basında gündem olduğunda

  "aldığım kararımın arkasındayım. kardeşime güvenmeyeceğim de kime güveneceğim? çalışma ekibimin içinde en yakın kişi olan özel kaleme tabi ki kardeşimi atayacağım ve kararımın arkasındayım." savunması yapıp, daha sonra genel başkan kılıçdaroğlu'nun parti olarak bu tarz davranışlara müsaade etmeyeceğini söylemesi üzerine kardeşini görevden alacağını açıklaması, şimdi de "chp'li karabük milletvekili de damadını kendisine danışman yaptı, o görevden alırsa ben de alırım." açıklaması ile kardeşini ısrarla özel kalem müdürü olarak tutması durumudur.

  31 mart günü insanlar belki 17 yıldır yaşamadıkları ümit ile istanbul, ankara gibi kentleri yıllardır mesafeli yaklaştıkları chp'li belediyelere teslim ettikleri gibi batı karadeniz'in milliyetçi muhafazakar kenti safranbolu'yu da ilk kez bir kadın sosyal demokrat belediye başkanına teslim ederken beklentileri; liyakata göre hareket edilmesi ve belediyelerin eş dost akrabaya kazanç kapısı değil de millete hizmet kapısı olarak görülmesi idi. bu fırsatı çok iyi değerlendirerek 2023 yılında yapılacak başkanlık seçiminde belki parlementer sisteme dönmek gibi büyük şans yakalanması muhtemel iken, devletin makus talihini değiştirmek yerine kardeşinin belediyeden maaş almasını sağlamak için bu kadar ısrarcı olmak asla bir sosyal demokrata yakışmıyor.

  safranbolu belediye başkanı elif köse koşulsuz şartsız olarak kardeşini özel kalem müdürlüğü görevinden almalı, eğer görevden almama konusunda bahaneler sunmaya ve diretmeye devam ederse chp tarafından gerekli yaptırım kendisine uygulanmalıdır. muhakkak ki devletin geleceği bir başkanın kardeşinin belediyeden maaş almasından çok daha önemlidir. her sosyal demokrat bu bilinçte hareket etmeli ve üzerine yüklenen sorumluluğun her daim farkında olmalıdır.
 • ee? bunun haber değeri mi var? geri kalmış ülkelerde liyakat olmaz.

  siz zannediyorsunuz ki, ülkedeki kalitesizlik partiye göre falan değişebilir.

  orta doğu' da ortam böyle.
 • yıllar önce rahmetli ecevitin meclis kürsüsünde yaptığı konuşmayı aklıma getiren açıklamalar,

  merve kavakçının başörtüsü ile genel kurula katılması üzerine "burası devlete meydan okunacak yer değildir, lütfen bu hanıma haddini bildiriniz" demiş, akabinde kamusal alan vs.

  chp genel başkanı sayın kemal kılıçdaroğlu; millet adına lütfen bu açıklamayı yapan hanıma ve bahse konu tüm benzer tutumdaki partililere hadlerini bildiriniz!

  bu isimlerin tamamı; önce il başkanlığı sonra genel başkanlık olarak onayınız ile bugün görevdeler, yaptıkları iyi/kötü her şey sorumluluğunuz altında.
 • muhalif medyalar chp'nin tüm kayırmacı belediye başkanlarını ifşa ediyor. eğer chp yönetimi bu işin hakkını verir de belediye başkanlarının tüm bu uygulamalarına son vermeyi türkiye'de bir temizlenme hareketine öncülük etmiş olacak.

  troller istediği kadar algı oluştursun. adam kayırmacılığın sonunu da chp getirecek.

  (bkz: chp'den akrabalar işe alınmasın yasa önerisi)
 • sosyal demokrasiden medet umanların karşılaşacağı nice hayal kırıklığından biridir.

  bunlar size yaramaz, siz size yararsınız tıpkı açları açların ve kölelerin köleleri kurtaracağı gibi!
 • kemal kılıçdaroğlu, ekrem imamoğlu ve mansur yavaş'ın defalarca partilerinde böyle görevlendirmeler olmayacağını söylemesine rağmen elif köse geri adım atmayarak gerek kendisine oy veren seçmenin sözlerini, gerekse de partisinin ileri gelenlerini çok da önemsemediğini göstermiştir.

  kendisi böyle bir tavır takınmışken de, parti yönetiminin, kendisine adım attırmaya yönelik herhangi bir davranışının olmaması samimiyetinin sorgulanmasına sebep olmaktadır.
 • yazıklar olsundur
  bir sonraki secimde safranbolulular cezalandirsin o zaman
  bir de ilk chp'li ve ilk kadın belediye başkanı imiş başkan hanıma 2 kez yazıklar olsun
  senin kardeşim oraya layık birisi ise bile 3 kere düşünmen lazım ki bu haber olmasin
  chp bu ve bunun gibiler yüzünden bir adım ileriye gidememektedir
  bu iktidar partilerinde varken bangır bangır bağırarak eleştirenler şimdi bunu kendisi yapmamalıdır
  yazık insanlarda utanma da kalmadı bu devirde
  eskiden insanlar birbirinden utandigindan bile bir şeylerden geri kalirlardi
  oysa devir öyle bir devir ki ,insanlari yuzsuzluge ve piskinliğe itmekte
  hiç kimse yanlışını kabul etmemekte
  chp'nin de yönetim de bu kadar özgürlük tanımaması lazım
  parti içi demokrasi de bir yere kadar ,bu kadar demokrasi olursa bir yere varilamaz
  ülke tek adamla yönetilirken partide her belediyede ayrı ses çıkarsa işiniz iş .
 • safranbolu gibi bir akp yuvasında daha kaliteli eleman bulunmuyordur muhtemelen.

  bunların gönlü olacak diye illa oraya chp’li olmayan birisi mi atanması lâzım?

  şüphesiz ki chp’li gençler diğerler partilerin gençlerinden daha yetenekli oluyor.

  tanım: beni hiç rahatsız etmeyen durum. güvenim tam.
 • 2 milyonluk telefon faturasını ödemeyenlerin partisinde sıradan bir olaydır.
  chp en eski rantiye partisidir.
 • iki yüzlülere göre gündem olmayacak olay. lan akp gayet güzel devam ettiriyordu bu sistemi zaten ilçe belediyesi alanın ilk işi bu olmuş bu ülkenin muhalefetinden de iktidarından da hiç bir halt olmaz.