şükela:  tümü | bugün
 • son örneği için (bkz: canan kaftancıoğlu)
 • über demokrat bir parti olduğundan at koşturacak alan bulmalarındandır.
 • bundan önce hep hdp'ye oy verdim ama chp'nin bu hamleleri olumlu diye yazı döşenen tayfanın akılları chp'yi yok edecek.
  bunlar chp'den ve atatürk'ten nefret ederler ama sürekli chp'ye akıl verirler.
  shp neden kapandı, 1993'te chp neden yeniden kurulmak zorunda kaldı?
  bunları erdal inönü bile zaptedemedi. shp'yi yiyip bitirdiler. meclise girdiler provokasyon yaptılar.
  bunların ipiyle kuyuya inen kuyuda kalır.
  ek olarak: (bkz: deniz baykal/#71447897)
 • (bkz: oylar bölünmesin)

  demokrasinin çelişkilerinin en çarpıcı örneklerinden birisi aslında bu. çoğunluk karşısında aynı düşünmediğin diğer azınlıklarla bir araya geliyorsun ne kadar ters düşünsen bile.
 • ülkenin sorunu. chp’nin değil.
 • kılıçdaroğlu'nun gelmesiyle beraber senelerdir sinsice işletilen bir projedir.

  eskiden chp'ye üye olmak istediğinizde parti üyesi referansı vs. isteniyordu. üye olmak çok kolay değildi. kılıçdaroğlu geldikten sonra bu üyelik şartlarını değiştirdi, eskiye nazaran oldukça kolaylaştırdı. önce çok olumlu karşılandı. çünkü teorik olarak halka daha rahat açılınabilecek, çalışmak isteyenin, partide görev almak isteyenin bunları daha kolaylıkla gerçekleştirmesi sağlanacaktı. ama sonra belli oldu ki amaç başkaymış. üyelik böyle kolaylaştırılınca kahveden adam toplayıp, ne idüğü belirsiz derneklerden insalar topluca üye yapılarak onların parti içinde veridkleri oylarla delege yapısı/dengesi sinsice değiştirildi. chp'ye bir kere bile oy vermemiş tüm kripto hdp'liler parti içinde yavaş yavaş güç/mevki elde etmeye başladılar. şunu içim cız ederek söylüyorum ama bazı parti örgütlerine gidin chp örgütüne mi geldiniz, kandile mi çıktınız kafanız karışır neredeyse! çünkü biz boş bıraktıkça bunlar daha da güçlendiler.

  ben şahsen kripto hdp'lilerin hüküm sürdüğü bir chp'nin hasbelkader iktidara gelirse bu ülke için akp'den daha zararlı olacağını düşünüyorum. o yüzden seçimlerde chp'ye oy vermeyeceğim

  (bkz: chp'ye üye olup iyi partiye oy vermek)

  ama chp'yi de bu kripto hdp'lilere bırakmayacağım. partiye üye olup tüm delege seçimlerinde oylarımı partideki atatürkçüler yönünde kullanacağım. yani bu şeref yoksunu kripto hdp'lileri kendi oyunlarıyla yenip, geldikleri gibi göndereceğim. sonra gitsinler hdp'de mi siyaset yapıyorlae, kandilde mi siyaset yapıyorlar, kobanede mi siyaset yapıyorlar hangi cehennemde siyaset yapıyorlarsa yapsınlar. yeter ki atatürk'ün partisini ve 6 ok ideallerini rahat bıraksınlar. yok öyle üç kuruşa 5 köfte!
 • dağdan gelip bağdakini kovarlar. bu fırka bir milyon kişi toplanıp andımız okuyanların iradesini temsil etmek için vardır. siz neo liboş tosuncukların yeşillercilik oynayıp, mikro etnikçilik yapması için diye değil. yüzde 1-2 oy oranınızla, anadolu coğrafyasında karşılığı olmayan sikindirik değerlerinizi de alıp siktir olun gidin. bizim en azından her seçimde haritanın batısını kırmızıya boyayan kıyı halkı olmak gibi bir gerçekliğimiz var.

  sizin karşılığınız nerede,kimsiniz siz?

  mevcut chp seçmenini dönüştürmekten başka projeniz,gizli ajandanız yok.

  tepetaklak olacaksınız.