şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
  • seçim dönemlerinde coşan, zıt görüşlüleri ikna etmek için uygulamadığı ikna tekniği kalmayan, facebook-instagram sayfasından siyasi paylaşımlar eksik olmayan teyzelerdir. seçimde sadece oy kullanmayıp onu, o dönemi yaşarlar, sayıları oldukça fazladır.

    bu teyzelerin bir kısmı sadece mahallesinde politikaya atılır, siyasi uyuşmazlıklar yüzünden kısır kaşıkladıkları kankalarıyla kavga etmişlikleri de vardır. bir bölümü parti tişörtlerini giyip kadıköy, beşiktaş, bakırköy gibi yerlerde sıcağa aldırış etmeksizin broşür dağıtır, son ses çalan seçim şarkıları altında halay çeker. rakip partili kadınlardan daha iyi halay performansı sergiledikleri de olmuştur. bir kısmı pijamalarını giyip sosyal medyadan seçimi etkilemeye çalışır. destekledikleri siyasetçinin programlarını çok reyting alsın diye hem televizyondan hem mobilden hem bilgisayardan izledikleri çok defa gözlemlenmiştir. kendilerinde yaptıklarının işe yaradığı ve bu fiilleriyle cumhuriyet bekçiliği yaptıkları inancı oldukça yaygındır.

    velhasıl, apolitik gençlerden çok fazla azimli olan teyzelerdir. faaliyetleri hiçbir işe yaramıyor olabilir kim bilir belki de seçimin kaderini onlar belirliyordur.