şükela:  tümü | bugün soru sor
  • chp'li aydınlar zamanında türban yasağını destekleyip laiklikten bahseden zihniyeti 2018 yılında görebiliyor musunuz?

5 seçim kaybetmiş bir parti başkanının kameralar önünde seçimin kazananı biziz" demesindeki anlamı görebiliyor musunuz?
    edit: 9 seçim
    kürtçe televizyon açıldığında chp parti liderinin " devletin parasının sadece bir kesim vatandaşımızın etnik talepleri doğrultusunda harcanması doğru değildir" demesini ve bu tür söylemlerden dolayı bir türlü kürt vatandaşları kazanamadıklarını 2018 yılında görebiliyor musunuz?

seçim günü her kafadan bir sesin çıktığı ama ertesi gün parti liderinden yöneticilere kadar hiç kimsenin istifa etmediğini görebiliyor musunuz?

akp şöyle akp böyle deyip daha kendi aralarında anlaşamayan bir yönetimin varlığını görebiliyor musunuz?

chp cumhurbaşkanı adayının kendi köyünün iktidara verdiğini ve kendi köy halkının kendisine destek vermediğini görebiliyor musunuz?

chp cumhurbaşkanı adayının seçim gecesi saatlerce açıklama yapmayıp ardından şizofreni misiniz diye suçlamalarda bulunurken buna fırsat verdiğini bir türlü göremediğini görebiliyor musunuz?

halkın iradesine güveniyorum deyip halkın iradesiyle başkan seçilen biri için "ayağa kalkmıyoruz" diyerek saygı duymayan bir zihniyeti görebiliyor musunuz?

kısacası insanların neden chp'ye oy verdiğini değil
    insanların neden akp'ye oy vermediğini de değil

insanların ve özellikle kürtlerin chp'ye neden oy vermediklerinde yazmış olduğum özeti görebiliyor musunuz?

görebiliyorsanız sıkıntı şu:
    halkın görebildiğini yönetim göremiyorsa acilen parti başkanı ve yönetim değişmelidir

burada sözüm ona akp iyidir chp kötüdür niyetinde olmadığımı belirtmeme gerek yok ama yukarıdakileri görebiliyorsanız acilen tepkinizi ortaya koymanız gerekiyor
    atatürk'ün partisine defalarca seçim kaybedenler oturdukça kan kaybetmeye devam edecektir
  • (bkz: chp'li aydınlar zamanında)
    (bkz: chp'li aydınlar, zamanında)

gerisini okumadım. virgül güzel şey.