şükela:  tümü | bugün
  • chp'li olduğunu iddia eden bazılarındaki rezil tavır. ne demek ben akp'ye oy vermedim, günlerini görsünler ne demek akp'ye oy verenler düşünsün? bizim zamanımızda demokrasiyi cumhuriyeti ilkokul üçte sosyal bilgiler dersinde öğretirlerdi. senin partin iktidar olamadı diye ülkenle birlik olmayacak mısın ülkenin başına gelen felaketlere sevinecek misin? kusura bakma da siktir git o zaman bu ülkeden.
  • > ne demek akp'ye oy verenler düşünsün? bizim zamanımızda demokrasiyi cumhuriyeti ilkokul üçte sosyal bilgiler dersinde öğretirlerdi.

çok yanlış öğretmişler kardeşim. demokrasi 3-4 yılda bir halkın önüne sandık koyup da güvenoyu almak değildir. demokrasinin üç ayağı vardır: güçlü bir denetim sistemi, özgür basın ve eğitimli bir halk. halkın eğitimsizliği tek başına akp'nin suçu olmasa da bundan yararlanması kendi suçudur. 2011'de yargıyı bizzat cemaatin kucağına atan akp seçmenidir. hiçbir zaman çok özgür olmayan basını rasgele cezalar ve zift medyasıyla tamamen devletin yayın organı haline getirenler de kendileridir.

bu çağrı akp zamanında üçüncü kez yapılıyor. berberler dolar bozdurup makbuzunu getirenleri bedava traş ediyorlardı hani hatırlıyor musun? o günden bu güne dolar %60 arttı. akp'nin bir ekonomi planı olsaydı bu çağrı bir kere yapılır, oyun bozulur, sonra da ekonomi rayına otururdu. ama yok. bunun eksikliğini halka yükleyemezsiniz.

kısaca dolar konusunda chpliler ellerini taşın altına koymayacaklar. şunu bunu satmayın, parayı betona gömmeyin, dolar fiyatıyla müşteri garantili yap işlet devlet'e girmeyin derken vatan haini olan chplileri şimdi hatırlamasaydınız belki koyarlardı. gerçi medya özgür kalsaydı zaten akp 2011'den sonra tarihten silinirdi...

dua et chpliler para harcamayı kesmesin. şu anda bütün ülke orta sınıfın kesesini açmasına bakıyor.