şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nedir bu chp'de birden beliren halka yönelik yalandan dindarlık mesajları anlamıyorum ki... bağdat caddesinin halkı değil miydi 15 temmuzda balkondan tanklara alkış tutan. şimdiki bu asker düşmanlığı ve din sevgisi neye alamet? bağdat caddesinde akşama kadar cafelerde, restoranlarda, barlarda pinekleyen halk geceleyin birden imana gelip sahur yürüyüşüne mi çıktılar? bu gösteriş yıllardır oy alamadığınız, koyun sürüsü deyip hakir gördüğünüz, dışladığınız ama simdi muhtaç olduğunuz yobaz, çomar anadolu halkına mı?
  istikrar senin neyine vesayet diye temizlikçisine söylenen chp'liler akıllanmış galiba. hepimiz biliyoruz o sahur yürüyüşünden sonra sabah modada kahvaltıcılarda soluğu aldığınızı, birbirimizi kandırmayalım yahu...
 • (bkz: don't)
 • gece gece nasıl koyduysa sesi hala geliyor dedirten yürüyüştür.

  ayrıca chp’lilerin sahur yürüyüşü değil muharrem ince’nin yürüyüş ve mitingidir. sezgisel yöntem yerine bir daha ki sefere götünle çöz bu tür olayları.
 • ak partiye oy veren herkesin ramazan ayında oruç tuttuğunu zanneden mal beyanı
 • oraya insanlar savur için değil, yürüyüş ve miting için gittiler. katılım şartlarında oruç tutmak yoktu. ha ama allah kabul etsin deyip oruç tutanlar da o arada sahur yapar.
  yine yeni yeniden (bkz: uff snne be slk)
 • chp li olmayı din düşmanlığı sanan, dindar kişi akp li olmalı hele ki asla chp li olamaz kafasını yaşayan aktroll saçmalığı.
 • yürüyüşün, sahur yürüyüşü değil miting olduğunu bile bile sırf şerefsizlik yapmak için kıt aklınca algı yönetimi yapmaya çalışan ak it beyanı.
 • (bkz: oy devşirmek)
  chp çizgisinden çıkmıyor. siyasetin gereğini yapıyor. siyasetinin demiyorum. siyasetin gereği yazıya dikkat edin. kazanmak istiyorsan yarıştığın kitleye de hitap edeceksin.
  bunun adını sahur de gece yarısı mitingi de. ne dersen de. zamanlamanın sahur vaktine denk gelmesi tesadüf değil plandır. %50 üzerine çıkabilecek bir adayın seçmenlerine ulaşmaya çalışıyorsun.
 • 15 temmuz’da tankları alkışlamak ile oruç tutup dindar olmak arasında hiç bir korelasyon yok, wikipedia’nın “list of fallacies” sayfasını okumanı tavsiye ederim senin gibi nedensellik kurmadan argümanları saptıran sahtekarları anlamak açısından insanlık zamanla bunlara isim vermiş.

  15 temmuz’da tank alkışlamanın dinsizlik göstergesi olması gerekiyor bu nedenselliğin çalışması için ama alakası yok. ne oldu 15 temmuz’da din ile ilgili? peygamberi mi alaşağı etmeye çalıştılar da tank alkışlayanlar kafir oldu? yoksa sen uzun adamı peygamber falan mı sanıyosun? bu birinci falso.

  ayrıca 15 temmuz’da kim tank alkışladı bütün muhalifler tank mı alkışladı zannediyosun? yoksa evde memleketi ne hale getirdi bu iktidar, amınıza koyayım diye lanet okurken uçak seslerini dinleyip evde olan biteni hayretle izledi mi çoğu? sonuç olarak tankları alkışlayanların tüm “chp” lilere veya “muhalif”lere mal edilmesi de yanlış bir kabul bu da ikinci falso.

  bilal de anladıysa artık rahat rahat hayatımıza devam edebiliriz. artık böyle tek tek “ince ince” *yanlışlayacağım bu saçma sapan argümanları. ha bunu da anlamadıysan, nasıl mantığı saptırarak olmayan çıkarımları ürettiğini anlamadıysan, git bir beynin senelik bakımını yaptır.
 • asıl soru şu; chp'li dindar olmayan kesim bundan rahatsız mı? cevap ise hayır! şimdi git kumda oyna, kakanı da yapma!