şükela:  tümü | bugün
 • aha burada.

  çok enteresan.
 • bakınız: bakan bozdağ'ın "af yok 93 bin kişiyi tahliye ediyoruz" demesi. "af yok"?
  yine bakınız; bakan bozdağ'ın "kapasite arttırım çalışmaları", "170 küsur yeni hapishane projesi".

  ve nihayet (bkz: al birini vur ötekine) öyle geçmiş haber kurcalayıp "aa bak cehape neler yapmış" kasıntısına giren gevşekler bugün olan olayları çözdüler de geçmiş kaldı. bugün olanları örtmeye çalıştığını o kadar belli etme bari, belki inanan bir mal bulman daha kolay olur?
 • bu durumun vehametini gösteriyor aslında bana soracak olursanız, keza chp'nin antitezi olduğunu iddia eden bir parti, aslında chp'den sandığımız kadar da farklı olmadığını gösteriyor. belki ideolojiler ve çalıştıkları kesim farklı fakat aslında konu iktidara gelince zihniyet aynı. chp zihniyeti dediğiniz, gömdüğünüz, eleştirdiğiniz şeyin bir tıpkısının yapıldığının kanıtı gibi resmen. belki bir zamanlar ezilen islamcı kesimin işine gelen bir durum ama yarın öbür gün, karşı bir zihniyet iktidara geldiğinde ve aynıları yeniden o kesme yapıldığında, ne olacak? sonra o gidip, yine islamcı bir parti gelince? ya da daha da farklısı? gerçekten böyle mi devam etsin istiyorsunuz? gelen ideolojinin diğerini aynı zihniyetle ezmesini ve bu vatan bizim, biz ne dersek o demesini? bu mudur yani? türkiye'ye layık gördüğünüz bu mu?

  zannettiğinizin aksine, chp'den ideoloji dışında farkınız yok, ikinizde tek tip karakter yaratmak istiyorsunuz ama konu o karakterin nasıl olduğuna gelince birbirinizi yiyorsunuz yalnızca. tıpkı çarlık rejimi ile stalin'in uygulamalarının aynı olup, oluşturulmak isteyen karakterin farklı olması gibi. mesele yalnızca ideoloji, nasıl bir zihniyetle olduğunun bir önemi yok sizler için, belki de bu türkiye ve rusya'nın vahim kaderidir, kim bilir? böyle olmaması dileğiyle diyebilirim sadece.