şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türkiye'nin demokratikleşmesi için, demokrasi için, iyi parti'nin seçime katılabilmesi adına chp'li 15 milletvekilinin iyi parti'ye geçmesi eylemini gerçekleştiren chp'nin, 53 delegenin imza atması sonucu chp başkanlığına aday olabilecek olan muharrem ince'nin seçime katılabilmesi için yapması gereken demokrasi destekçisi eylemdir. bu 53 delege seçim için imza atarsa, aynı meral ablanın başkan adayı olması ve iyi parti'nin seçime girebilmesi için iyi parti'ye 15 vekilin gerekmesi gibi muharrem ince de chp başkanlığına aday olabilecek. haydi demokrasi bilincini gösterin ve 53 delegeye imza attırın sayın ultra atatürkçü ve ultra demokratik chp.

    iyi parti seçime giremiyordu. meral akşener sadece partisinin tasarrufuyla başkan adayı olamıyordu. çünkü seçimin açıklanmasından sonra o anın şartları iyi parti'yi seçimin dışında bırakıyordu. iyi parti 5 vekile sahipti ve mecliste grubu olmadığı için seçime dönük bu tip sorunlar yaşıyordu. bu nedenle chp ne yaptı? meral akşener'in ve iyi parti'nin seçime girmesini sağlamak adına demokrasi adına 15 cengaver milletvekilini iyi parti'ye yolladı.

    hdp meclise giremiyordu. çünkü kan kaybetmişti ve %10'u geçmesi imkânsızdı. peki chp ne yaptı? demokrasi adına, ülkenin demokratikleşmesi ve mecliste her sesin bir rengi olması için hdp'ye seçmen desteği verdi ve demirtaş'ın %7 oy aldığı yerde hdp %10'u geçerek meclise girdi.

    şimdi de chp'de bir iç seçim meselesi var. delegelerden imza toplanıyor ki chp içinde seçim olsun. ama delegeler 53 delege eksiği ile partiyi seçime götüremiyor. muharrem ince aday olamıyor yani. bu durumda ne bekliyoruz? muharrem ince'yi aday yapabilmek için, meral akşener'in aday olması adına yapılan şeyin yapılmasını bekliyoruz. yani muharrem ince'ye destek verecek 53 delegeye seçim için imza attırılmasını...