şükela:  tümü | bugün
  • bağcılar'da oturup chp'li ilçelere gezip tozan gamlı baykuş beyanı.
  • kendi içinde bir kurtuluş mücadelesi yapıp,kılıçlıdan kurtulup,m.ince gibileriyle ilerlerse gayet iktidar olabilir diye düşünürken içimden geçen kuruntudur chp nin asla iktidar olamaması.
  • hiç bir siyasi baslıgın olamayacagı kadar mutlak bir dogrudur.
    halk zaten bilir de
    bunu sözlükçüler bile bilir ve anlar artık.
    şüphesiz ki düşünenler için ibret vardır.
  • gaziantepspor'un asla şampiyon olamayacak olması ile aynı düzeydeki bir önerme.

varsayalım gaziantepspor hakketen de hiç şampiyon olamayacak. ben bir antepli olarak bu şampiyonluğu göremeyeceğim.

yalnız ben bir antepli olarak etiler'de oturuyorum. bok gibi param var. altımda jeep. yediğim önümde yemediğim arkamda. her gün bir alışveriş merkezinde en lüks yerde yemek yiyorum. sürekli yurt dışına tatile gidiyorum.

sen örneğin galatasaray'lısın. sürekli tuttuğun takım şampiyon oluyor.

sana bakalım. bağcılar'da oturuyorsun. bir fabrikada çalışıyorsun. akşama kadar götün sikiliyor afedersin. maaşın asgari ücret. her gün patron anana avradına küfür ediyor. çocuğun daha boğazı görmemiş.
    sofran et görmez. makarna yiye yiye makarna beyinli olmuşsun. sürekli benim yaşadığım yaşama özeniyorsun.

sonra da bana gelip diyorsun ki "senin taraftar olduğun gaziantepspor hiç şampiyon olamayacak"

aahaaah çok da sikimdeydi amk. senin galatasaray şampiyon oluyor da noluyor?

aç karnına ekmek mi giriyor?

maalesef toplumumuz böyle bağcılarda yaşayan tiplerle dolu olduğu için yapacak bir şey yok.

not: yanlış anlaşılmasın. tabi ki öyle bok gibi param yok. para ne gezer amk biz de. hem fakiriz hem de antep şampiyon olamıyor.*
  • bunu diyen birisi için onun dilinden konuşarak yazıyorum.

hani iktidar olur ya da olmaz, o hani allah'ın bileceği iş ama, sen nasıl oturduğun yerden böyle ahkam kesebiliyorsun? herhalde gece vahiy filan iniyor bunlara.

birileri rte'ye, akp'ye, ya da topuna ayarı verdiği anda türüyorsunuz şurada ya, komik cidden.
  • doğrudur, sebebi ise zaten açıktır; bu topraklar üzerinde halkın hakkını savunanlar değil kendi payını savunanlar iktidar olmuştur ki zaten "iktidar"lık da zaten bu demek değil midir?

eğer ki chp bugün iktidar olsun, bugün tam anlamıyla bir demokrasi fiyaskosu yaşanmış demektir bu memlekette. hem de her zamankinden daha büyük. demem o ki, yanında olduğu halkın başında olmak istediği an bu memleket zaten kaybetmiş demektir. onlar üzerine düşen görevi yani adam gibi muhalefeti yapsınlar bize yani en azından bana yeter de artar. hem ne demişti şair;
    ...
    solda da az olacağız
    devrimi çoğaltırken çünkü
    bir başka devrime hızla azalacağız
    bu da itirazın ikinci şartı.
  • üzülerek katıldığım durum. chp'ye oy verenlerin çoğu sadece akp'nin karşısına bir parti çıkarmak için veriyor. bu durumun oluşmasını sağlayan kişilerin artık radikal kararlar alması, koltuk sevdalarını bırakmaları lazım.
  • (bkz: now playing)
    (bkz: sad but true)
  • chp'nin iktidarlık döneminde yaptığı yanlış ve baskıcı uygulamalar sonucunda, insanların algılarında "dinimiz elden gidiyor, rahatımız bozulacak" düşüncesini meydana getirmesinden kaynaklanması muhtemel durumdur. not: atatürk döneminden bahsetmiyorum.
  • bir zamanlar %21 ile 1. parti olan eski milli görüşçülerin sikindirik sanrısı.