şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bilen bilir,cumhuriyet halk partisine oy veren kesim atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,bayrak ve vatan sevdalısıdır.çünkü biliriz ki cumhuriyetin kuruluş felsefesiyle kurulmuş bir partidir.
  şimdi asıl konuya gelelim,chp'ye oy veren herkes çok rahatsız ve eminim şu an ki parti yönetiminden hiç haz etmiyorlar gönülsüzce sandığa gidip oy veriyorlar.hdp'li vekillerle kol kola gezen mi dersin,atatürk eleştirilebilir yanlışı olmuştur diyen mi dersin.burada hemen bazıları tepki verecek lakin atatürk bizim kırmızı çizgimizdir bu böyle biline.zaman içinde ulusalcı isimleri tasfiye ettiler,delege sistemini parti başkanını koruyucu şekilde düzenlediler.
  kısacası yüzde 25'lik kesim gerçekten çok sıkıldı bu kısır döngüden ve bir değişim bir yenilik istiyorlar.3-5 delegenin kararsız tavrı belirlememeli parti politikasını,gerçek cumhuriyet sevdalıları belirlemeli.cumhuriyet halk partisinin gerçek sahibi adından da anlaşılacağı gibi halktır ve halkın üzerinde hiçbir güç yoktur.
 • chp'nin değil, kemal kılıçdaroğlu'nun chp'sinin kopması söz konusu.

  atatürk ki, seküler bir türk milliyetçisidir. vatanını, milletini, milletin çıkarını herkesten çok gözetir. ancak bugünkü chp'ye baktığımızda bunların hiçbirini göremiyoruz. çok yanlış çizgideler. âcilen atatürk'ün formatlarına dönmesi gerekmektedir. bugün muhâlif olanların sesini en fazla duyuracak olan partinin bu durumda olması, insanı ümitsizliğe sürüklüyor. parti içindeki kavgalar, çıkar çatışmaları, yanlış ideolojiler, yanlış kişilerin partide olması vs...

  bugün, benim nazarımda gerçek atatürkçü ve türk milliyetçisi olan tek kişi osman pamukoğlu'dur. onun da bu konudaki görüşleri ortadadır:

  https://youtu.be/syjc_ads9dw