şükela:  tümü | bugün
  • türkiye cumhuriyetinin laik olabilmesi için
    diyanet işleri başkanlığının
    imam hatip liselerinin (meb'in bünyesindeki)
    ilahiyat fakültelerinin (devlet üniversitelerindeki)
    kapatılması gerektiğinden hiç bahsetmeyip "ekmek için ekmeleddin", "ben de namaz kılıyorum" "ben de haca gidiyorum" kıvamındaki siyasetidir.

yakında "ben ilahiyat fakültesi mezunuyum." "ben de imam hatip lisesi mezunuyum"... siyasetini bekliyorum.
  • cehape zihniyeti tuhaf lan. oldum olası anlayamam.

akp abd ile ilişki durumunda olursa onu işbirlikçilikle suçlar. kendisi olursa normal karşılar.

akp hdp ile görüşürse ihanet sayar, kendisi görüşürse normal karşılar.

akp ipnelik yapsa "ipneye bak" diye kıyameti koparır, kendisi yapsa "cinsel tercih", pardon "yönelim" olur adı.

din konusu, milliyetçilik konusu hep aynıdır. kendisi yaparsa meşru, başkası yaparsa gayrımeşrudur.

cehape zihniyeti harbiden tuhaf bir zihniyet lan. (ama o kendini bile normal karşılar)
  • aaa troll başlık açmııışşşşş
  • ılık götlü ak trollerin maaşını aldığını anladığımız siyasettir aynı zamanda.
  • ilk paragrafı nereleriyle okuduklarını merak ettiklerimin trol başlığı diye yaftaladığı konu.

dini motifleri kullanmaktan imtina eden sosyal demokrat ve sosyalist siyasetin açmazıdır bu.

kullansalar diğerlerinden farkları kalmıyor, kullanmasalar ülkenin salyangoz satıcıları kimliğinden kurtulamıyorlar.

şurası bir gerçek ki sınıfsal mücadele, siyasî ahlak, çevre sorunları anadolu insanının pek ilgi alanında değil. son yıllarda hayat pahalılığı, geçim derdi, üreticilerin problemleri bile seçimler için bir faktör olmaktan çıktı nerdeyse.

böyle olunca solda dini kullanma girişimlerine daha çok rastlanıyor ama batılı değerleri benimsemiş görünen siyasilerin dine göz kırpan cümleleri kimin umurunda olur ki?

hem de işin erbabı olan asılları varken.
  • ulan %99.9 müslümansınız ve bunda chp ve atatürkün payı çok büyük bide hala yalan konuşup"aa" biz laiğiz ama diyorsunuz

+ biz layikiz ama işte hepimiz müslümanız kikikikikiki

komik mi lan bu şimdi?

sağda solda kalmış 1-2 tane ermeni rum veya yahudiyi bulup aha işte mozaik falan diyorlar bide.