şükela:  tümü | bugün soru sor
 • chp'nin olu$umu içerisinde yıllardan beri liderlik koltuklarına oturan ki$i ve kadroların sonucunda belirtilmeye çalı$ılan sonuç gibi gözükse de, $unu belirtmek isterim; ulu önderimiz mustafa kemal atatürk'ün kurduğu parti türk siyasi tarihinin ilk ve $u ana kadar yıkılamamı$ partisidir.ki$iler (bkz: deniz baykal) gelip giderler fakat chp yıkılmaz,chp demokrasimizin en önemli kalelerinden bir tanesidir.son yıllarda herkes rahatsız olabilir parti politikalarından dolayı fakat dediğimiz gibi cumhuriyet halk partisi'ni bitirmek yıkmak o kadar kolay değildir zira bunu ne ki$iler yapabilir ne de kurumlar.
 • o devamli degisen ruzgarlarin -ki o ruzgar uzun sure daha akp tarafina esecek gibi gorunuyor- artik biraz da hakli olarak chp yonunde esmemesinin ve uzun sure esmeyeceginin aciga cikmasi dolayisiyla zihinlerde beliren soylem. bu soylem, belki de, gecen secim doneminde bazi yazarlarca isaret edilen 550 akp milletvekiline dogru gidisimizin belirtisi gibi de duruyor sanki. parti yillardir gittikce erise de, artik deniz bitti esprilerinin gercege donustugu vakitler yasanmakta. deniz baykal'in kazanmasi halinde bile* ayak oyunlari hakkinda daha cok becerikli olmasi gerekecek.
 • birilerinin ekmeğine terayağı sürülmesi * anlamına gelmektedir ki o tereyağını sürmeye çalışan kişileri dikkatli analiz etmekte fayda vardır.avuçlarını ovalayarak olanları izleyen kişilere bu fırsatı verecek olanların bir kısmı da maalesef sol diye tabir edilen görüşe mensup kişilerdir, bu kişiler ali-cengiz oyunlarına kanarak maalesef sol görüşlü her bir partinin -ki bunlar solun değişik varyasyonlarını temsil etse de- bitişi senaryosunda figuranlığa talip olmuşlardır.kapitalist hiç bir sistem içinde güçlü bir sol görüş barındıran partiye geçit vermek istemez, o yüzden günümüzde sözde demokrasi adı altında sadece light sol partileri göstermelik olarak izin verilmektedir, bu toplum mühendisliği denilen nane tarafından insanların bilinçaltı ve üstüne net bir şekilde zerk edilmektedir.sağ cenahta yer alanlar zaten muhafazakarlık, modernlik ve kapitalistliği pek güzel bir şekilde sentezlemiştir, bunu hem milliyetçi hem dindar hem de tikky vatandaşlarımızın sayısının gün geçtikçe artmasından anlayabiliyoruz.gerçek sol arkasına hiç bir şekilde sermayeyi almadığı ya da din adı altında insanları sömürme taktiğini kullanmadığı ve sadece akla ve realistik vicdana sığındığından ve bu akılla vicdanın maalesef az sayıda insanda mevcut olmasından zaten zorlu şartlarda savaşını sürdürmektedir.sosyal devlet anlayışı almak değil vermek üzerine, zayıf olan ölsün güçlü olan kazansın değil herkesin eşit yaşama hakkı üzerine kurulduğu için gün geçtikçe bu anlayışta sermayenin yüzyıllardır büyüyüp kocaman bir canavara dönüşmesinden dolayı tarihe gömülmekte ve modern feodal ve monarşi düzenleri bizlere dayatılmaktadır.yani tekrar başkaldırmak için zincirlerimizden ya da tasmalarımızdan başka kaybedecek bir şeyimiz kalmayana kadar bekleyeceğiz ya da bu günden bu oyunlara gelmeyip gözümüzü açık tutacağız.demokrasi sadece onların elinde bir oyuncak değil.bu gün sivil örgütlenmelerle de isteklerimizi yerine getirebilir ve bize oy verecek parti bırakmamaya çalışanlara hadlerini bildirebiliriz.
 • icimi acitan durum.

  - chp'nin ici, turk dusmani insanlarla dolduruldu. * *
  - chp'nin, halk tarafindan benimsenmesine sebep olan tum degerleri kaybedildi yada suni bir sekilde orada *
  - chp'nin, kendisinin sembolunu, misyonunu ve vizyonunu temsil eden 6 ok ve onun maddelerinden neredeyse tamamen siyrilmis olmasi.

  bu ogeler, 10 yildir secimlerde (yurt disinda olmama ragmen chp icin oy kullanan birisi olarak beni cok cok cok ciddi sekilde rahatsiz etmektedir. bir diger korkum ise, bu partinin artik temizlenemeyecek kadar batmis olmasi ihtimali.

  ben partilere degil, kendi goruslerime bagliyim. benim goruslerim de guzel insan ataturk'un ogutledikleri, gosterdikleri ve bunlarin isiginda benim on gorduklerimdir.

  ataturk ne demistir? "savaş zorunlu ve hayati olmalıdır. hakiki düşüncem şudur: ulusu savaşa götürünce vicdan azabı duymamalıyım. öldüreceğiz diyenlere karşı, “ölmeyeceğiz” diye savaşa girebiliriz. ancak, ulusun hayatı tehlikeye girmedikçe, savaş bir cinayettir."

  afrin'de ne oluyor? keyfi bir savas mi veriyoruz? hayir. sinirlarimizda, ulkemize ve halkimiza gelecekte sorun teskil etmek amaciyla kurulmaya calisilan bir teror tumor'une karsi savas vermekteyiz.

  chp' benim gozumde bitmeye baslamistir. caresizce alternatif partiler ariyorum beni ve degerlerimi temsil edebilecek... ataturk'un partisi bu hallere dusurulmemeliydi, bunda hepimiz sorumluyuz.
 • milliyetçi çizgiye kayıp atatürk ilkelerine dönüp içindeki vatan hainlerini temizlemezse gerçek olması yakın durum. akordu bozuk müzik aleti gibi her tuşu ayrı ses veren bir halde.

  atatürk bugünleri görse en büyük üzüntüsü sanırım kurduğu partinin aldığı hal olurdu.
 • chp nin bitirilmesi olarak düzeltilebilir.
  parti artık atatürk partisi olmanın çok uzağında, bütün muhalifler, hükümet karşıtları birleşin kafasındadır. oy alacağım diye hdp ye kucak açtığı yetmezken zeytin dalı operasyonuna karşı yaptığı yıpratma çabaları ile atatürkçü olup mecburiyetten chp ye oy verenleri bile kaybettiler. feto mağdurlarını koruyacağız diye fetocuları korur oldular. belediyemizdir koruyacağız diye hırsızlığını arsızlığını yedi düvelin bildiği belediye başkanlarını korur oldular. partiye vekil diye militan ne kadar adam varsa doldurlar.

  kılıçdaroğlu tayyip erdoğan gibi olmaya çalışırken tuhaf bir şey oldu ve üst üste bilmem kaç seçimdir oyunu arttırmamasına rağmen gitmiyorsa, chp bitirilmiş demektir.
  kılıçdaroğlu tarafından ve onun hizmet ettiği kim varsa onun tarafından. kasti, bilinçli olarak.
 • koskoca cumhuriyet yıkıldı chp bitmiş çok mu dedirten gerçek.
 • chp. alevi kemalistler ile alevi olmayan kemalistler'in birbirini yediği bir gayya kuyusuyu, o kadar
 • gel de gülme..
  bakalım mustafa kemal atatürk ne demiş:
  « mutlaka şu ve bu sebepler için, milleti savaşa sürüklemek taraftan değilim. savaş zorunlu ve hayati olmalıdır. gerçek kanaatim şudur: milleti savaşa götürünce vicdanımda azap duymamalıyım, öldüreceğiz diyenlere karşı, ölmeyeceğiz diye savaşa girebiliriz. lakin millet hayatı tehlikeye maruz kalmıyorsa savaş cinayettir. »

  he amk chp bitti. bir parti başka bir partinin (akp+mehape) söylemini ondan daha iyi temsil etmediği için bitmiş. mevcut savaş seviciliğini ve devlet bekası hikayesini benimsemeyenler varmış ondan bitmiş.

  bi bitmediniz amk.
 • yanlış yorum. henüz bitmez. tüm bu rezaletlerine rağmen kör ve yobaz seçmeni 2019'da yine aynı oranda oy vereceklerdir kendisine.