şükela:  tümü | bugün
  • yıl 1934 hepinizin bildiği üzere, chp tek başına iktidar. yapılacak ilk adil seçimde iktidarını kaybetmek üzere bekliyor. ama daha çok var o günlere. tek basına iktidarın keyfini sürüyor ve sürecek. peki bu durumda bir seçim afişinde chp neden iktidari eleştiriyor. ben anlam veremedim arkadaşlar. belki siz bir açıklamasını bulursunuz bu durumun da, beni sıkıntıdan kurtarırsınız. herkese hayırlı pazartesi'ler.

bahse konu seçim afişi

edit; olum hemen saldırıya geçmeyin amk. hürriyet'te gördüm haberi aha; varsa yanlış hürriyet'e sövün

bu da ekran görüntüsü şimdi özürlerinizi bekliyorum.
  • he çok güzel düşünmüşsün, aferin, chp tek parti zamanında kendini eleştiren afişler yapmış.

söz konusu afişler 1957 seçimleri öncesinde asılan afişlerdir. yani demokrat parti iktidarını hedef almaktadır. hani şu toprak ağalarını semirten, stokçuları, karaborsacıları kayıran, chp'nin mallarına falan el koymaya kalkan, 1954'te tamamen sıfırlanmasına rağmen, yeniden dış borçlanma yoluna giden...

buyrun, söz konusu afişleri de içeren, seçim afişleri ile ilgili güzel bir çalışma.
  • (bkz: defolu malların ortalığa saçılması)

edit: arkadaş bilgi sahibi olmadan sadece gazetede okuduğunu referans alarak
    başlık açıp bir de üzerine özür bekliyorum demiş. bu da verdiğim bakınızın sağlaması olmuş.