şükela:  tümü | bugün
  • kemal kılıçdaroğlu'nun yerinde olsam bunu denerdim.
    tamam kardeşim biz aday çıkarmıyoruz, tayyip erdoğan'ı bu süreçte destekliyoruz. madem bu süreçte erdoğan ülkeyi düze çıkaracağıı iddia ediyor bizde destekliyoruz. ama sayın erdoğan'ında söylediği gibi milli eğitim politikalarında 16 yıldır başarısız olundu. biz milli eğitim bakanlığı ve tarım bakanlığı'nı istiyoruz. buraları düzelteceğiz bu iki bakanlığı bize versin kalanını yine bildiği gibi yürütsün diyerek siyasette yeni bir açılım denenebilir.
    olmaz olmaz demeyin chp 70'li yıllarda erbakan'ın msp'si ile koalisyon kurmadı mı?
    yine yıllarca kanlı bıçaklı olduğu süleyman demirel'le dyp-shp hükümeti kurulmadı mı?
    yahu sağ-sol diye birbirini kıranlar 20 yıl sonra dsp-mhp hükümetini kurmadı mı?
    cenazelerde bile süleyman demirel'le yan yana gelmeyen bülent ecevit, demirel'in cumhurbaşkanlığını uzatmak için teklif vermedi mi?

siyaseti böyle dar kalıplar içinde sıkıştırmak kimseye bir şey kazandırmıyor. hiç değilse milli eğitim politikamız ve tarım politikamız düzelir. ayrıca toplumsal kutuplaşma son bulmuş olur.
    hem fetö konusunda chp'nin yol gösterici olması bu yapının çökertilmesi için aktif rol alması gerekmez mi?
    bu konuyu ciddi olarak gündeme getirmek ülkeye büyük hizmet olur.