şükela:  tümü | bugün
 • chp'nin hdp desteginden zaten suphemiz yoktu, dolayli pkk ypg destegi de ayni sekilde.

  ancak son "yaptirdiklari" ankettr demirtas'in aksener'den fazla oy alacagini aciklamislar. pkk oylarini aksenerin oylarina tercih etmek. sonunda ozune dondu iste. aksener satilali cok olmustu da dillendiren yoktu.
 • trol trol trol...
 • bu durumda chp’nin erdoğan’ı ince’ye tercih etmesi demek daha doğru o zaman. birinci olarak erdoğan gösterilmiş çünkü. sığır.

  adamlar manipüle etmeye o kadar alışkın ki anket sonucundan teori kasıyorlar.
 • mümkün olmayan durum. muhalefet adaylarından biri cumhurbaşkanı seçildiği takdirde, cumhurbaşkanının yeni sisteme göre meclis ile uyumlu çalışarak her iki partinin de vaat ettiği üzere bir restorasyon sürecini kotarabilmeleri için diğer ittifak partisi adayını cumhurbaşkanı yardımcısı yapması gerekir. bu ittifak anlaşması aslen iktidar elde edilirse bir koalisyon anlaşmasıdır. her iki aday farklı seçmen profilleri üzerinden ilerliyor kampanyalarında.
 • ulan iyice mala bağladınız akşener de ince de ne diyor toplumsal uzlaşı. akşener ne dedi demirtaş im durumu çok zor bir tarafta terör örgütü baskısı bir tarafta devlet baskısı bu adam nasıl siyaset yapsın. devletin işi terör sopasını ortadan kaldırmaktır.

  akşener bile bir ölçü de uzlaşmadan yana anlayacağınız. ama yardımcı yapmak gibi bir vaadi yok.

  millet ittifakının mottosu toplumsal uzlaşı bunda bir anlaşalım. hep kendi oylarını konsolide edebilmek için ittifaka katılmadı. burada kimsenin kimseyi tercih ettiği yok 8 yıldır chp ye küfür eden biri olarak söylüyorum bunu inanmayan acar bakar entrylerime.
 • her fırsatta demirtaş ile eşit şartlarda yarışmak istediğini dile getiren muharrem bey'in meral hanım ve temel bey ile eşit olmayan şartlarda yarışmaktan gocunup gocunmadığını merak ediyorum.

  (kılıçdaroğlu'na haksızlık yapmak istemem kendisi akşener ve karamollaoğlu'na 2 aydır süren medya ambargosuna tepki gösteren tek chp'li idi.. <3)