şükela:  tümü | bugün
 • chp olmasıdır.
 • genel problemi tüm siyasi kültürümüzde olduğu gibi koltuğa yapışma alışkanlığıdır. zamanı geldiğinde kurmayların değişmesi gerektiği gibi komutanlarında değişmesi elzemdir. özelde ki problemini ise kemal kılıçdaroğlu olarak özetleyebiliriz. bu seçimden sonra partiyi genel başkan seçimi olan bir kurultaya görülmeliydi. bu partinin kimsenin tekelinde,tahakkümünde olmadığını,koltuk sevdalısı olmadığını ispatlamalıydı. gerçi halen vakti var. doğru zamanı bekliyor da olabilir lakin bu seçim onun icin sondu. bir daha ki seçime partinin ince idaresinde gitmesi yerinde olacaktır kanaatindeyim
 • bir karaoğlan yetiştirememesi
 • koltuğu götüne monte ettiren genel başkanlar chp'nin en büyük problemidir.
 • icraate dair hiçbir referansı olmaması. "chp şu işi de maşallah çok iyi beceriyor" denebilecek hiçbir icraati yok bu partinin. hiç olmazsa belediyeleri iyi yönetmeli diyorsun ama chp'li belediyeler çalışmıyor algısı başlıkları "evet çalışmıyor!" temalı cevaplarla bezeli entry rekorları kırıyor. öte yandan bari demokrasi beklentisine giriyorsun, bir kez liderlik koltuğuna oturan oradan kalkmamak için bin türlü oyuna başvuruyor.

  hülasa chp neresinden tutsan elinde kalıyor. chp'ye oy vermek için bir tane makul sebep yazın, burayı edit'leyip haklısın kardeşim diyeceğim. e şimdi manzara buyken halk chp'ye oy vermemekte haksız mı?
 • (bkz: halk tv)
 • vitrin
 • sicili...
 • muhalefet yapmayı şirretçe çemkirmek zannetmesi. karşı tarafta yapıyor bunu ama ustaca, bunlar bunu da beceremiyor.

  proje yerine laf üretip komik oluyorlar. halkı cahil görüp aşağılamaları da tüy dikiyor. genel başkanı koltuğa kaynamış. dokuzuncu yenilgisini almış "biz kazançlıyız" diyebiliyor. gözünü kürt oylarına dikmiş, kendi tabanına dahi kendini anlatamayan bir yönetim. insanlar artık sokakta chp'li olduğunu söylemeye utanır hale gelmiş, o derece kendini ve partiyi yemiş bitirmiş bu yönetim kadrosu. lider vasfı taşımayan vizyonsuz bir genel başkan neden tutulur başta bunca sene? chp'liler ne bekliyor revize için anlamıyorum, ikinci bir atatürk ya da atatürk'ün mezardan kalkmasını felan mı? üst kadrodakiler gelecek idealist bir genel başkanın alayının kuyruğuna tenekeyi bağlayacağından mı korkuyorlar?

  muhalefeti olması gerektiği gibi yapan bir muhalefet ülkeye çok şey getirir. en önemlisi, iktidar partisi göstere göstere, rahatça hatalı işler yapamaz. bilir ki muhalefet tüm foyalarını içi dolu argümanlarla ortaya dökecektir halka güzelce anlatacaktır. bunların muhalefet anlayışından neden korksun ki iktidar? nasılsa onlar çemkirecek, biz makaraya alır geçiştiririz diyorlar ve bildiklerini okuyorlar.