şükela:  tümü | bugün
  • bu akşam muharrem ince'nin tekrar tekrar kafalardaki tüm boşlukları dolduramamasından sonra kesin kanaat getirdiğim noktadır.

bir parti düşünün ki yüz seçim kaybetse de asla tarihin tozlu raflarına gömülmüyor. ve bir parti düşünün ki beceriksizler beceriksizi kemal kılıçdaroğlu bile onun liderlik koltuğunda koltuğunu kaptırmama hırsı içinde oluyor.

bugün muharrem ince'nin ya da chp delegelerinin derdi başkanlıkta geldi sıçtık sıvadık herşey bitti değil. bakın o dillerinden eksik etmedikleri rejim filan değil. tam aksine partinin içinde en tepeye çıkmak ve eteğinde yeni baştan kadrolaşmak. adama o geceyle ilgili bin tane soru soruldu hala ben bitmeden bitmez diyor. başaramadın bunun ağırlığı altında ezilmen ve çekilip gitmen gerekiyorken hala milleti "işte başında ben değildim partinin ben olsam bu süreç böyle olmazdı" ya inandırmaya çalışıyosun. oy çalınmadı diyemiyorsun, bal gibi de biliyorsun ittifak ayağına güvenip onbinlerce sandığa görevli dahi temin edemediniz. çalmalarına göz yumdunuz. bunu bile bile ihmal ettiniz. ne senin derdin başkanlıktı zira ne de kemal kılıçdaroğlunun derdi ittifağının kazanması ve başbakan olmaktı.

çünkü ; muhalefette olmak o kadar güzel bi yatırım aracı ki ve chp bu konuda dünyanın markası. koskoca demokrat parti tarihe gömülmüş, anavatan'ı, dyp'si, dsp'si tarihe gömülmüş. ama chp dimdik ayakta. bir miting yaparsın istanbulun göbeğinde 5 milyon insan toplarsın, bir yürüyüş düzenlersin aylarca evinin yolunu unutur insanlar senin peşinden yürürken. hazineden aldığın para yetmiyomuş gibi seçim dönemi yardım kampanyası da açarsın sana koşulsuz inanmış insanlardan yardım da toplarsın. sürekli kaybettiği halde muhalefetteyken bunu yapabiliyosan niye kasacaksın ki kendini?

ama başkanlık geldi diktatörlük geldi isteseler chp'yi de bitirirler diye mi düşünüyosunuz yoksa? geçiniz efendim, bu ülkede herkese bi şeyler olur herkes yan yatar chp'ye hiçbir şey olmaz. bak ince'ye çaldırdıysam da 10 milyon çaldırmadım ilk turda %49 alsam sanki ikinci turda kazanacaktım filan diyor. çünkü biliyolar akp'de tasmalı. tasmayı tutanın yol vereceklerini ve başkanlığın ilelebet bi akp monarşisine dönüşmeyeceğini biliyolar. rahatlar kardeşim, saflıklarından değil, değnekçilik gibi güzel bi iş kolu bulup kapmışlar köşeyi bundan daha iyi bir yatırım aracı yok.

muharrem ince neden arkasına bu kadar güzel bir rüzgar almışken yeni parti kurmayıp chp'nin başına geçmeye çalışıyor sizce hala ısrarla?

ama başkanlık geldi daha dönüşü yok anayasayı da değiştirdiler mi diyosun. 60 anayasasıyla 80 anayasası arasındaki uçuruma bak derim o zaman sana. bu ülkede istediğin gibi anayasanın içinden geçiyorsun. bunu da yine en iyi chp bilir.

türkiye sermayesi bir dolmuş hattı ve chp'de değnekçisi. değnekçiler yolu bilmez, yolun stresini, yorgunluğunu tatmaz ama her zaman sistemi bilir kimden ne alacağını bilir kimle nasıl geçinceğini bilir. en pislik en vandal toplulukta kapsa tüm hattaki şoför koltuklarını. chp'nin yeri hep aynı, kavgasını eder dövüşünü eder ama değnekçiliğini kaptırmayacak kadar da zekidir. hiçbir zaman bir şoför kadar kazanamıcak elbette ama hiçbir zamanda şoför gibi mevsimsel/dönemsel/ekipsel değil.