şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başlık tam olarak sığmadı. aslı : chp'nin 17 nisan 2018 bahçelinin erken seçim çağrısına hodri meydan demesi olacak.

  chp'nin 2002'den beri aldığı hezimetlerden hiç ders çıkarmadığının göstergesi olan durum. cidden dertleri iktidar falan değil, kenarda dursunlar işte saçma sapan şeylere muhalefet edip koltuklarını bırakmasınlar. ne de olsa atatürkçüler arkamızda kafasındalar.

  kim yapıyor bu planları, kim karar veriyor bunlara anlamış değilim. bildiğim şey ise chp'ye oy falan vermeyeceğim.

  https://www.ntv.com.tr/…anit,5ancfn2i_kefjfbazk50ma
 • ne yazık ki yeni bir balkon konuşması ile sonuçlanacak hodri meydandır.
 • erken seçime gidilsin veya gidilmesin, iyi ve temiz bir insan olduğuna inandığım kemal kılıçdaroğlu'na artık oy falan vermeyeceğim. zaten, ülkedeki akp hakimiyetinin seçimle bitmeyeceğini düşünüyorum belki bu sebeple muhalefete güçlü, daha dik duruşlu biri gelir lider olur...

  hayaller hayaller...
 • ne desinler anasını satayım. zaten söyleyecekleri şeyin bir yaptırımı yok. birde seçim istemiyoruz diyerek korkak mı gözüksünler.
 • (bkz: ulan bi adayı belirleseydiniz yaa)

  ıktidar gibi bir dertleri olmadığı için sorun yok! sonuçta her şartta bülenttezcanın koltuğu kendisine tahsisli!
  böyle muhalefetin içine sıçıyayım emi!
 • kemal kılıçdaroğlu’nun da -tahminlerimizi boşa çıkarmayarak- devlet bahçeli gibi stepne olduğunun ispatıdır.

  bu iki şahıs erdoğan ile danışıklı dövüş içerisindeler. önceden bu sadece bi teoriydi -hala öyle- ama artık çok daha anlamlı.
 • chp'nin neden bu kadar gerizekalica davranmaya devam etmesi...
 • ekonominin adam olması kısa vadede zor görünüyor. yani, ekonominin iyi gitmediği her geçen gün muhalefete yarar . ama ana muhalefet, iktidar gibi bir kaygıları olmadığı için, yine ufak hesaplar peşinde. hdp tamamen sindirilmişken, iyi parti tam olarak palazlanmamışken yap seçimi, sonra da al gülüm ver gülüm.

  romantikler de burada memlekete demokrasi gelsin diye hayaller kursun.

  siyaset denen hadise, önce götü kurtarmak, sonra fırsatını bulunca da talana başlamak bu ülkede. fazlası değil.
 • yine iş bilmezliklerini gösteren bir demeç. zaten seçimin chp için olumlu olacağı çok şüpheli de, muhalefet iktidar bloğunda çatlak bulmuş neden onun üzerine gitmez anlaşılır gibi değil. daha bir hafta olmadı, akp cephesi erken seçim olmayacağını en yetkili ağızlardan açıklamıştı. şimdi seçim ortağı tam tersini söylüyor. kimsenin inanmadığı biçimde ben hazırım demek yerine önce kendi aranızda anlaşın deyip aralarındaki uyuşmazlığı vurgulasana.