şükela:  tümü | bugün
285 entry daha
  • en büyük etken; chp'nin halkla bütünleşme gibi bir derdinin ol-ma-ma-sı.

adamların böyle bir derdi yok.

adamların ülkenin derdi ile alakası yok.

yazık bu ülkeye yazık.
  • chp, halk'a biraz bürokrat,bilimsel, teknik dille konuşuyordu, yanlış...

doğrusu: bunlarrrrr, benim başörtülü bacıım, kimsin sen, eyyy. bunlarr monşerrr.
  • koltuk sevdası ve güçlü lider imajı olan birisinin çıkmaması.
    10 yılı geçti kılıçdaroğlu partide başkan.
    karşısına bi ince çıktı dişli rakip olarak, atamın partisi parçalanacaktı az daha kaos oldu.

şimdi imamoğlu ve yavaş gibi halk tarafından sevilen ve cana yakın kişiler olduğu için en büyük iki şehiri fark atarak aldı.

anadolu insanı koyundur. ben çoban olmak istemiyorum masa başı iş istiyorum diyen yeni mezunlar gibi davranıyor chp sürekli.

çoban ol kardeşim, bak tayyibe adam çobanlık yapıyor. dur diyor duruyor, atlayın diyor atlatıyor.
    öyle bilimle, ilimle, sanatla, entelektüel takılmakla olmuyor.
  • eğitimsiz halk.
  • halk kim?
  • chp ilk kurulduğu andan itibaren bir azınlık partisiydi de ondan. gerçi sonra uzun süre tek parti olarak kalınca ister istemez herkes chp'li gibi oldu ama bu durum halkın chp'yi kuran zihniyete yabancı olduğu gerçeğini değiştirmedi. sonrasında zaten chp de evrildi. o katı kemalist çizgisini yumuşatan ve liberalleşen bir kanat gelişti parti içinde. bu sayede halkda tabanını genişletti chp. ama yine de çoğunluğa ulaşamadı hiçbir zaman.
  • geçmişi halka karşı işlenmiş suçlarla doludur.
  • tüm büyük şehir belediyelerini alması.
    aqumunun akçomarları daha ne kadar bütünleşecek?!
  • fetö ile iş tutmaması.
    din istismarı yapmaması.
    çalmaması.
  • sağa sola koltuk sevdalısı diyip hiçbir seçim kazanamamış basiretsiz ve koltuk sevdalısı bir genel başkanın hala o koltukta oturuyor olması en büyük sebeptir.

eskiden hep chp'ye oy verirdim ancak kemal kılıçdaroğlu'nun diğer koltuk sevdalılarından gözümde bir farkı kalmadığından o başkan olduğu sürece oy vermeyeceğim. onu o koltukta tutan chp'li milletvekillerini de kınıyorum.

şu anda en makul parti iyi parti gibi geliyor.
159 entry daha