şükela:  tümü | bugün
  • chp'nin görevi nedir? ana muhalefet.

başta ana muhalefet partisi olmak üzere muhalefet partileri iktidarın alternatifi olduğu kadar aynı zamanda demokrasinin en büyük teminatı ve güvencesidirler. bu nedenle iktidar partisinin icraatlarını sıkı bir şekilde takip eder, bir nevi denetim görevi yaparlar. muhalefet görevi yapan siyasal partilerin görevleri arasında iktidarın yanlışlarını dile getirmek, eleştirmek, siyasi denetim yapmak ve iktidara doğru yolu göstermektir.

chp bunları yapıyor mu? hayır.

bunlar haricinde;
    yapanı buluruz caminin dibinde ezanı dinletiriz
    4 yılda 130 ihale alan kutlu insan
    polis kimlik istiyorsa vereceksin
    gökçek'in 48 milyonluk seğmen su yolsuzluğu
    banu özdemir'in tutuklanması
    eren yıldırım'a silah çekilmesinin görüntüleri
    ege ve akdeniz bölgesinde kürt mafya yapılanması

chp bu konularla (yakın tarih diye sadece bunlarrı aldım) ne yapıyor? hükümet değil ama sesini çıkarıyor mu? seğmen su yolsuzluğunda suç duyurussunda bulunulmuş ama melih gökçek'in adı yok. banu özdemir'i savunmuyorum ama bu kadın suçlu bulunamadığı için içeri gitti. avukat desteği sağlandı mı? 130 ihale alanın yanına kar mı kalacak? polis şiddeti karşısında avukat ordunuz yok mu?

laiklik elden gidiyeh diye diye oy topluyorsunuz, başka bir icraatınız yok.
  • olur mu lan erdoğan'ı iktidarda tutuyor işte daha ne yapsın. sonuna kadar arkandayız chp.
  • genel başkan böyle bir şey olabilir mi diyor.
    sonra hepsi bir bir oluyor. okkadar.
  • ak parti teşkilatı bir çalıştıysa, chp teşkilatı 3 çalıştı ak parti iktidarı için haklarını yemeyelim.

nankörce bir söylem.
  • (bkz: muhalefetin hiçbir işe yaramaması)
    yazmıştık bunu.
    ama milletvekilleri çok iyi maaş alıyorlar sağolsunlar. bir de havalimanlarında business upgrade ve vip hakları var. ooh mis.
  • hiç bir şey yapmadan büyükşehir belediyelerini almak da güzel hikaye he.
  • politifa ve siyaset bilimini anlamadan aptal aptal entryler giriyorsunuz ya. eger bizde oldugu gibi "tek basina iktidar" gibi bir durum söz konusu ise ana muhalefet ve muhalefet partileri hicbir sey ifade etmez. tek basina iktidarlik durumu, mecliste yasa cikaracak cogunluga tek basina sahip olmak durumudur. yani karsisinda ikna edilmesi gereken muhalefet partileri yoktur. muhalefet partilerinin dusunceleri ve verdikleri oylar hükümsüzdür.
    önümüzdeki secimde akap icin en iyi ihtimal koalisyon hükümeti olacak gibi. o zaman görürsünüz muhalefetin gücünü insallah.
  • aldıkları maaşlara yeyip içip geziyolar olm napacaklar. parti marti bu işler hep kurmalı. herkes kendi refahının derdinde. akpli vekiller nasıl cebini dolduruyosa diğer parti vekilleri de dolduruyor. diyeceksin niye iktidar olmaya çalışıyorlar o zaman? tabiki daha çok ve rahat doldurmak için. gelişmemiş toplumlarda sistem bu şekilde işler. kimse kimseyi kandırmasın.