şükela:  tümü | bugün
  • öteden beri dikkatimi çekiyor. bu adamlar içki zamları konusunda ağızlarını açmıyorlar. ota boka ortalığı ayağa kaldıran adamlar susuyorlar.

hangi gerizekalı bunlara bu aklı vermişse seçmenleri arasında muhafazar insanların da olduğuna inandırmış bunları. baykal döneminde iki tane uyduruk çarşaflıya rozet takılması gibi.

aga sizin seçmeniniz ağırlıklı olarak ara sıra içki içen insanlar. akşam eve giderken rakısını alan, maç izlerken birasını içen insanlar. size bu kesim oy veriyor.

aşırı alkol veya alkolizm elbette zararlı ancak haftanın 1-2 günü içeceğimiz birkaç birada veya bir iki duble rakıda da soyulmak istemiyoruz. dördüncü murat yasaklarını kabullenip sikimsonik çarelerden medet ummak istemiyoruz.

ya şimdi seçmeninin vergi soygunu ile soyup çomarlara ulufe dağıtılmasına mani ol, ya da sonsuza kadar konuşma!
  • evet mantıklı olur. chp seçmeni içer çünkü. neden olmadığımız bir şey gibi görünmek zorunda kalıyoruz?

atatürk de içerdi. ben de arasıra içiyorum. var mı aga?

bu yüzden chp'ye oy vermeyecek yobaz siktirsin gitsin, hiç vermesin zaten.
  • 18 bin liralık maaşla kendilerine koymadığındandır.
  • patates soğana reaksiyon göstermeyen halk için ne haliniz varsa görün demesinden kaynaklanıyor olabilir.

alkol diye zikretmeden artan ötv üzerinden ses çıkarabilir ki zaten bir ton şeyi kapsıyor bu zamlar. ama dediğim gibi.

ne gerek var?
  • olay alkolün zararlı olması ise şeker, deniz tuzu, ekmek, margarin, ayçiçek yağı, yapay gazlı içecekler gibi ürünler de zararlı. sigara ve alkol bu ürünlerin yanında çok masum kalır. bunların da zamlanmasını hükumetten talep ediyoruz.
  • he bi de ciddi ciddi oy kaybetmemek için ötv zamlarına ses etmiyolar iktidar yandaşları onu alkole yorar diyenler var.

sanki akp, oy kazanmak için ötv'ye zam yapıyor ötv dediğin de sanki sadece alkolden ibaret. adamlar devletin memurunu, cezaevindeki hükümlüyü, işsizlik fonundan faydalanan işsizi vs vs akla ne gelirse devletin baktığı onu bu şans oyunlarından ötv'den, sigaradan alkolden döndürüyor.

muhalefet hala akp'liyi ağzına gram alkol almamış kumardan uzak duran, türbanlısını kocasını bütün gün evde bekleyen filan olarak betimleme hatasından bi türlü vazgeçmedi. kafanızdaki imajları değiştirin, senden benden çok içiyorlar. senden benden çok sikişiyorlar, kocasını aldatanı, bütün şans oyunlarına tomarla oyun bırakanı gırla.

ötv zamlarında ses çıkarman sana alkole mal edilip oy kaybettirmez, aksine bu saydıklarımdan ötürü belki de oy kazandırır. ama ses çıkarmaman sistemin partisi olduğunu, ben 18 bin lira kazandığım için beni etkilemeyen zamdır duruşu sergilediğini gösterir.