şükela:  tümü | bugün
  • ellerine bir tespih almışlar, chp'nin ülkeye kötülükleri, saymakla bitmeyen kötü yönetimleri, soy soy bitirilemeyen devlet hazinesi. lagara lugara, lagara lugara, lagara lugara...

sen kimsin? bunu söyleyen ey sen kimsin? yaşın kaç kardeşim senin? gerçekler hakkında neyi biliyorsun? neyi yaşadın? cebinden kaç paran hiç edildi cehape döneminde? cehapenin görünmeyen eli ne zaman girdi cebine? nasıl hissettin bunu?

kimsin sen? hangi bilgi, görgü, hangi bilinçle anlatabiliyorsun bunu?

evet cehape kurucu parti. tek adamlıktan çoktan seçmeliliğe geçiş sürecinin partisi. sonrasında???? sonrasında hangi iktidarı görmüş? hangi iktidarı görmüş de cebinden paranı çalan hırsız dönüşmüş? 60 ihtilalinden sonra, demirel, demirel'den sonra gene demirel. kıbrıs çıkartmasında erbakan boyunduruğunda bir dönem iktidar. yıl 1974. sonra? gene demirel. 78'gibilerde kısa dönem iktidar. ama iktidar oligarşi, iktidar sermaye. yokluklar, yoksunluklar, stokçuluk dönemi. sonra 12 eylül. arkası takunyalı özal, sonra yine özal, yine özal, sonra demirel, (şarkısı bile var süleman hep başbakan) derken tansu. sonra mesut. ardından ecevit (sağcı dsp), devlet bahçeli falan filan...

bu cehape ne zaman cebindeki parayı çaldı şunu bir deyiver. ülkenin 2002'ye kadar gelişindeki aksamaların sorumlusu neden cehape şunu bir deyiver.

bu arada hani şöyle not: (yazıyoruz) ben solcuyum. cehapeli değilim. ama mecbur cehape seçmeniyim. oyum boşa gitmesin diye orada kümelenenlerdenim. bir belediye seçimlerinde oyumu ödp'ye verdim. malum şahıs istanbul'a belediye başkanı oldu. daha da vermem.

ama cehapeyi en iyi ben eleştiririm. emekçinin yanında yer almadan siyaset yapmasıyla eleştiririm. hala din temalı ritüellere bulaşmasıyla eleştiririm. devlet denen zatı görmekte lâl olmuşluğuyla eleştiririm. ama sen dur bakalım. ağır ol. ağır ol da molla desinler.

önce bir yaşadığın ülkeyi, ülkenin gerçeklerini anla tanı, ondan sonra trolleş, algı operasyonlarına başla.

başlık dayanağı: chp zengini vs akp zengini