şükela:  tümü | bugün
  • chp’li izmir büyükşehir belediyesi şehirdeki yüzer iskeleye skandal bir isimlendirme yaparak yunan kralı agememnon adını vermiş. ne diyelim tunç soyer şaşırtmadı. eğer bir osmanlı padişahının ya da geçmiş büyük türklerden birinin adını verseydi o zaman şaşırırdık.

kaynak

edit: yüzer iskele izmir belediyesinin değil, urla belediyesininmiş,geçici olarak izmir’i ziyaret ediyormuş. bildiğim kadarıyla urla belediyesi de chp’li.
    kaynak

edit2: bazı arkadaşlar kayyum atandı diyor urla’ya. kayyum 2020 yılında atandı, iskele ise 2017 yılından beri faaliyette. derhal bu iskelenin isminin değişmesi gerekiyor. tunç soyer’in açıklamasında izmir valiliğinin de bu isimde tesisleri var denilmiş. izmir’li arkadaşlar bu tesisleri paylaşırlarsa ben de burada editlerim.
  • agamemnon yunan kralı değil, aksine türk'tür. etimolojik olarak agamemnon = aga memnun kökünden gelir. yaprak sarması gibi, baklava gibi, karagöz hacivat gibi hain yunanlılar aga'mızı da çalarak kendilerine mal etmiştir. chp'li belediye iskeleye agamemnon adını vererek kültürümüze sahip çıkmıştır. ben destekliyorum.

agamemnon isminin etimolojik kökeni hakkında kaynak : götüm
  • debe editi: (bkz: selin cebeci) mahkemesi var, unutmayalım, unutturmayalım

yandaş basının iftirasıdır. izmir büyükşehir belediyesi'nin açıklaması şöyledir:

"...özetle, söz konusu yüzer iskele tunç soyer döneminde yaptırılmamış, agamemnon ismi de kendisi tarafından verilmemiştir. bununla birlikte halen izmir’de agamemnon ismini taşıyan izmir valiliği’ne bağlı tesislerin faaliyet gösterdiği ise bilinmektedir. öte yandan tarihçesi m.ö 1200’lü yıllara dayanan mitolojik hikayeler üzerinden komplo teorileri üretmenin komikliğini ise kamuoyunun takdirine bırakmanın en doğrusu olacağı kanaatindeyiz. "

açıklamanın tamamı
  • sus bakayım cahil. hayatında deniz görmemiş insan gelmiş izmir hakkında konuşuyor.

edit: bu kadar vatan millet aşığıysan ormanların talan yönetmeliği başlığına da bekleriz seni çomar.
    (bkz: 8 ocak 2021 ormanların imara açılması)

edit2: 25-60 yaş arasında okuyup araştırmayıp duyduğu ilk şeyden başlık açmaya koşan bir insana çomar denir açıklama yapılmaz. bakın çomarlar son kez söylüyorum 2021 yılındasınız internet keşfeldi -ki yazıyorsunuz ordan- biraz araştırın ve okuyun. size beyin egzersizi için küçük bir ipucu olarak şehirlerin antik isimleri ve efsaneleridiye bir şey bırakıyorum. hayır allah muhafaza bu kadar kullanmamaya beyninizi erken yaşta alzheimer olcaksınız.*
  • aptallıkta bir rekor olsaydı eğer, bizim çomarlar çoktan kırmıştı bunu.
  • durumu izmir büyükşehir belediye başkanı tunç soyer açıklamış.

instagram: açıklama
  • memleketin çomar kaynıyor olması bir tarafa; agememnon aynı zamanda çanakkale'de bize karşı savaşmış ve mondros mütarekesini imzalamış olduğumuz zırhlı savaş gemisinin de adıdır.

yani burada tunç soyer'e saldıranlar doğru yerden saldırsa haklılar aslında.

osmanlı'nın ölüm fermanını imzaladığımız ve yurdun 4 bir taraftan işgalini hazırlayan anlaşmanın imzalandığı agamemnon gemisinin adının mitolojide geçiyor diye türkiye'de herhangi bir şeye velev ki bok çukuru olsun konulması aymazlıktır.

bazı yazarlar iskelenin adının tunç soyer tarafından konulmadığını yazmış. öyle de olsa tunç bey'e düşen, bu adın derhal kaldırarak, hiç isim bulamazsa izmir'e ilk giren birliklerden bir askerin olsun adı koyması ve adın bulunduğu plaketi, "gözlere sokarak" bir törenle açmasıdır.

düzeltme: daha derli toplu hale getirildi. anlam bozuklukları düzeltildi.
  • yalan ve iftirada sınır tanımayan akplilerin uydurmalarından birisi daha.
    bir de akp kaymakamı kayyum atanan urla belediyesini de chp'li diyerek yutturmaya çalışıyor ahlak fukaraları.
    namuslu bir kişi çıksa ya lan içinizden, bir tane namuslu insan istiyorum numunelik dahi olsa.
    siler kaçar diye
  • memleketin tüm sorunlarını hallettin de iskelenin ismi mi kaldı. halkın çoğu yoksulluk sınırının altındaki şartlarda yaşarken sikmsonik milliyetçi gündem yaratmak tam bir sik kafalılık işidir. bundan daha elim olanı ise sik kafalılar japon askeri olmalarıyla ünlü bir gruptur. al sana bir milliyetçi gündem daha...
  • ulan agamemnon balçova'da kaplıca ismi. üç kez narlıdere-güzelbahçe tarafına giden 7 yaşında çocuğa göster o dahi bilir.