şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1990'larda yaşanmıştır. o zamanlarki ismi olan shp (sonradan chp olmuştur) istanbul büyükşehir belediyesi'ni kazanmıştı.

  şehir çöp dağları ile kaplanmış, çöpler patlamaya başlamıştı.

  sarılık, tifo, kolera salgınları baş göstermişti. bu yüzden her gün çocuklar ve bebekler ölmeye başlamıştı.

  sadece bebekler ve çocuklar da değil, boğaz pislik içindeydi ve balıklar ölüp sürekli suyun yüzüne vuruyordu.

  evlere temiz su verilemediğinden insanlar kilometrelerce yol yürüyerek başka ilçelerden bidonlarına su doldurup getirmek zorunda kalıyor, bu çeşmelerde saatlerce beklenen sıralar oluşuyordu. yine de pek çok kişi su dolduramadan eli boş dönüyordu.

  insanlar yiril yiril kokuyordu çünkü içmeye su bulamayan halk yıkanmaya hiç bulamıyordu.

  insanlar susuzluktan sokaklara dökülüyordu, isyan ediyordu. o zaman da bu shp'liler bu insanları şeriatçı gerici diye fişletip hedef gösterip polislere dövdürüyorlardı.

  https://www.youtube.com/watch?v=y_se6uwwn7i

  videodaki görüntüler izlenirse televizyondan izlediğimiz zombilerin kol gezdiği walking dead'in bile chp'nin yönettiği istanbul'dan daha yaşanabilir bir yer olduğu ortada.
 • şaka maka o dönem istanbul iyi yönetilse bugün tayyip erdoğan hayatımızda olmayacaktı. kelebek etkisinin böylesi anca bize denk gelir.
 • ohoooo troller bile 30 yıl öncesinden başladıysa maaşlarını hak etmiyorlar demektir. sümeyyeciğim bi kuruş verme bunlara.
 • siz misiniz atv izlemeyen, işte bakın link veriyorum hiç olmazsa logoyu görün kafasında açılmış başlıktır.

  yazarın karakteriyle meşhur olmadığını söylemeye gerek duymuyorum (bkz: lord eddard stark)

  bu başlık aynı zamanda fetö metö olayları patlak verince neresiyle nereleri yalayınca şaşıranlara yönelik rehber niteliği de taşımaktadır.
 • bazen arkadaşlarımızı kesip yiyor kalanını da ertesi gün yemek için buzdolabında saklıyorduk. otobüs yoktu, her yere yürüyerek gidiyorduk. oksijen kalmadığı için de fotosentez yapmaya başlamıştık. su olmadığı için deniz suyu içiyorduk.

  evlere artık çok temiz su veriliyor, o kadar temiz su ki insanların %99'u damacana ile içme suyu alıyor. bir de o zamanlar fazla lale yoktu, şimdi nereye baksan lale görüyorsun, burada da bir tane var aileden torpilli.