şükela:  tümü | bugün
 • enteresan bir hadise
  https://twitter.com/…tatus/1005107246848765953?s=21

  meral anne 6 haziran’da “ülkeyi fiber ağlarla öreceğiz, pingleri düşüreceğiz” diyor
  https://twitter.com/…tatus/1004343632068071424?s=21

  ertesi gün muharrem ince “geniş bant internet ile pingleri düşüreceğiz” diyor
  https://www.youtube.com/watch?v=uxyd_0t-tc0

  şimdi denilebilir ki “ya kardeşim geniş bant internet ya da kamusal internet evrensel bir kavram, hiçbir partiye mahsus değil”. eyvallah. dogru.

  ama “ping”’ine kadar (yine internet uzerinden oyun oynayan ya da oynamis genc, sehirli ve agirlikli olarak erkek secmen hedeflenmis) araklamak neyin nesi?

  gerçi kendisi hırsızlık yapmaya alışkın
  (bkz: muharrem ince'nin sigortasız öğretmen çalıştırması)
 • erdogan'dan bekledigim aksiyondu.
 • endüstri 4.0 meselesi de iyi partinin kuruluş aşamasında vardı mesela.

  ittifakın hatrı var o yüzden şimdilik pek bir şey demiyoruz.
 • uluslararası bir kavram olan ping kavramının patenti meral akşener'de olduğu için doğru bir önerme..
 • millet ittifaki adina guzel bir gelismedir. ayni vaatte bulunmalarini olumlu bir gelisme olarak goruyorum.
  iyi parti ve sayin aksener'in ne kadar guzel ve turk milletinin menfaatine vaadi varsa parti olarak chp ve birey olarak sayin ince'nin detayli bir sekilde inceleyip kopyalamalidir diye dusunuyorum.

  millet ittifakina gonul veren vatan ve millet sevdalilarinin yollari acik olsun.
  (bkz: mevzubahis vatansa gerisi teferruattır)
 • tüm enerjisini chp'den oy kırpmaya harcayan bir siyasi oluşumun muharrem ince hakkında söylediği ağır söz.

  önemli olan bu vaatleri 'duyurabilmek', insanların 'benimsemesini sağlamak'. yoksa uluslararası yüzlerce terim var, hepsini söylersin, salıver gitsin...

  ittifak yaptığı bir partinin gösterdiği aday hakkında 2.tura ince kalırsa erdoğan başkan seçilir diyen liderin partisinden gelen hede.
 • ya biri canini disine takmis, kaninin son damlasina kadar calisiyor. digeri boyle yapiyor. e hirsiz diyosun iktidara, yaptigin emek hirsizligi. yaziklar olsun ama ya. vallahi ayip. işte bu yuzden 16 yildir akp'ye mahkumuz biz. calismiyorsunuz, uretmiyorsunuz, hazira konuyorsunuz.

  secim şarkınız, reklaminiz, hicbir orijinal cikisiniz yok. ses getiren hicbir sey yok.

  ayar eden hareket.

  ayip arkadas ya ayip be.
 • bunun nesini eleştiriyorsunuz anlamıyorum. bu partiler ittifak değil mi ? neden vaad edilen şeylerin farklı farklı olması gerekiyor ? ortak bir vaad olamaz mı ?

  (bkz: vaat)
 • klasik akp kafası.

  hııı onlar internet kalitesini arttıracakmış biz arttırmayalım. millete faydası olacak şeyi seçime katılan iki partinin de desteklemesi ne güzel şeydir. keşke eleştirene kadar iki gram kafaları çalışsa da akp'de bu vaadi verse.

  gerçi onlar türk telekom'u bedavaya peşkeş çekerken alt yapıyı da satarak tekelleşme vizyonuna sahipler ya neyse.

  özetle: ortada çalınan bir durum yok, ittifak içindeki iki partinin benzer vaadleri var. akp'yi denklemden çıkardığınız sürece rekabet siyasette her zaman vatandaşın yararınadır tıpkı ticarette tüketicinin yararına olduğu gibi.

  not: türk telekom olayına benzer bir örneği de verelim.

  ingiltere'de devlet tren şirketi işletmez. şirket özelleştirilmiştir ancak türk telekom'da olduğu gibi alt yapı satılmamıştır. alt yapı için kira bedeli vardır ve bedelini ödeyip asgari şartları karşılayan her şirket bu rayları kullanabilir.

  sonucunda da bilet fiyatları tüketici lehine gelişir. fiyat düşmese hizmet kalitesi artar ve rekabet bu şekilde sağlanır.

  bizde de yerdeki kablo satılır. fiber ağını kuran şirketler harici adsl/vdsl hizmeti almak istediğinizde santralleri de türk telekom'la beraber sattığınız için bilinçli olarak alacağınız hizmet aksatılır. hat boşaltma, internet hızı gibi hizmetlerde sürekli sorun yaşatılır.

  emeği geçenlerin abv...
 • yav ne desinler amk. nargile kafeleri közle dolduracaz mı desinler. hitap ettikleri gençlik online oyun oynar. ping ister. başka tabiri mi var bu işin. şu seçim bitine kadar birbirimize sahip çıkmamız lazımken çevirdiğiniz muhabbete bak. size tayyip müstehak amk.