şükela:  tümü | bugün
 • konsensus araştırma şirketi’nin müdürü murat sarı'nın yaptığı açıklama. açıklamanın diğer başlıkları:

  ''chp’nin iyi parti’ye oy kaybettiğini görmedim. chp için daha büyük bir tehlike varsa, o da iyi parti’nin, ak parti’den oy alıp ana muhalefet partisi olma potansiyelidir. ancak bu da çok zor gözüküyor. zaten iyi parti şu sıra ak parti’den oy alamıyor.''

  * mhp’nin oyu yüzde 8’den yüzde 11’e çıktı
  * dedikodu olabilir ancak “yüzde 56 alıyorsunuz sayın cumhurbaşkanım” diyerek, o raporu kafasına yiyenleri de çok duydum.
  * ohal mecburen kalkacak. kalkmazsa recep tayyip erdoğan kaybedecek. ve erdoğan kaybedeceği hiçbir şey yapmaz.
  * şu an bu harekata destek yüzde 85. yüzde 10’luk hdp’li bir kitle olduğunu düşünürsek, çekimserler sadece yüzde 5.
  * hdp’nin baraj sıkıntısı falan yok. demirtaş’ın tutuklu olması, hdp’li seçmenin oylarını kenetledi. bu yüzden oyları düşmüyor.
  * ak parti, kürtlerin oyunu mhp ittifakı ile kaybediyor.
  * hdp’nin oyu yüzde 10. yüzde 28 önemli, bu dilim demokratik insanlardan oluşuyor ve seçilmiş kişileri koruma eğilimindeler. bu yüzde 28’in içinde demirtaş’ı ve hdp’yi hiç beğenmeyenler ancak “tutuklayamazsınız sonuçta milletvekili” diyenler var.
  * meral akşener çok beğenilen bir isim. halka dokunuyor. beğenilme oranı yüzde 16-17. ancak iyi parti’nin oyu o kadar değil.
  * akşener halka dokunan bir isim. güneydoğu ve doğu anadolu’da türkiye genelindeki oyunun beş mislini alıyor. zira partisinin çalışmalarına oradan başladı. akşener sahaya indiği zaman çok etkili oluyor. akşener, ülkeyi karış karış geziyor ve çok çalışıyor.
  * iyi parti, güneydoğu’da akp ve mhp ittifakından tedirgin olan kürt, arap ve zaza gibi seçmen kitlesinden oy alıyor.
  * abdullah gül’ün hiçbir koşulda recep tayyip erdoğan’la karşı karşıya geleceğini düşünmüyorum.
 • bu fasist duzen yikilirsa ilk yapilmasi gereken islerden biri bu anket sirketlerini tasfiye etmek ve bunlarin yoneticilerini agir ceza mahkemelerinde yargilayarak yuklu tazminatlara mahkum etmek olmalidir.

  akp'nin 15 yildir basimiza musallat edilmesinde onemli bir rolu de bu manipulasyoncu, yalanci anket sirketleri oynuyor.
 • bende görmedim ama seçim günü göreceksiniz.
 • algı yönetimi çabasıdır. bunu son dönem iktidar partisi lehine çalışan araştırma şirketlerinde çok görür olduk. bir doğrunun yanına bir yalan(yönlendirme) ekleyerek yapıyorlar bu işi. birileri sıkıştığı anda ne hikmetse bu arkadaşların cebinde piyasaya sürecekleri bir araştırma, çalışma oluyor. hemen devreye giriyorlar.
 • olum varya . yemin ediyorum akp seçmenine koyun diyorsunuz ama bildiğin adamlar sizi harbi koyun yerine koyuyor . hani bu kadar olur artık .
  demeden edemeyeceğim , o harcadığınız muharrem ince ak partide olsa ortalığın anasını ağlatırdı .
 • allah allah, niye görmedin acaba? kör müsün?
 • sözü söyleyen kişiyle tanışmadığımdan doğru olabilecek bir cümle. eğer tanışmış olsaydık en azından gördüm diyebilecekti.
 • demek ki gecen hafta sozlukte yapilan anketten haberi olmayan birileri var .
  secim olmusmu ki boyle bir gorus dogmus, veya anket mi yapmis turkiye geneli icin.
 • iyi parti ye chp den kayma yokmus,
  iyi parti akp den oy alamaz mis
  mhp nin afrin operasyonuyla oyu artmis !!!
  hdp nin de sabit % 10 u kenetli haldeymis
  demekki m.aksenerli iyi parti - 10 puanda fln !
 • daha iyi parti seçime girmedi o zaman bu tesevci natocu amerikancı cemaatçi kürtcü.. partinin oyunu göreceğiz. chp seçmeni aptal değildir parti atatürk sevdalıları modern medeniyet aşkıyla destek oluyor du fakat görünen o ki yönetim (geçen seçimdeki ön yoklamalarla) dincilerin ırkcıların mandacıların federasyoncuların parti içinde binde bir bile olmayan profesyonel yağmacıların elinde. chp diye bir parti bitmiştir. atatürkçüleri alevileri aydın insanlarımızı kucaklayacak vatan partisi, hkp, gibi hatta ve hatta ovacıkta harikalar yaratan kominst parti gibi seçeneklere yönelmeliler fakat halka ulaşması zor olan bu partiler ana akım güdümlü medyayı aşamıypr tek kalan yol kendi parasızlık içinde olan gazeteleri uydu k iş rasını bile yardımlarla ödeyebilen tv kanalları. medya ve toplum tarafından tanınmayan bu yetkin layık insanlar umarım halettikleri değeri görür toplumda ve ülkemiz ırkcıların (kürt türk laz çerkez kimi ararsan var) dincilerin natocu mandacıların açmazından kıskacından kurtulur. kılıçdaroğlu da ekmeleddin gibi bekaroğlu, tanrıkulu, eren erdem gibilerini dayatıp si. si. oy vereceksiniz diyemez. canım türkiyem haketmiyor bu muameleyi. halkına saygınsevgi duymayan siyasetçimi olur!!!!