şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her seçim öncesi ak parti'nin vatandaşlara yaptığı sosyal yardımları göstererek 'makarna ve kömürle oy alıyolar' iddiasını ortaya atan chp, iddialarıyla hükümeti suçladığı işlemi yaparak kömür dağıtımına başladı. başkan adayı kömür dağıttırdı.

  31 mart seçimlerine kısa bir zaman kala chp'li adaylar çalışmalarına hız verdi. chp'nin uşak belediye başkan adayı asım kalelioğlu, seçim çalışmaları kapsamında uşak'ta vatandaşlara kömür dağıtmaya başladı. chp'li kalelioğlu'nun afişlerinin asılı olduğu kömür yüklü kamyon şehrin sokaklarında dolaşmaya başladı. yıllardır ak parti'ye 'kömür-makarna ile oy alıyor' suçlaması yapan chp'nin kömür dağıtma çalışması yapması vatandaşlar tarafından tepki topladı.

  kaynak
 • dağıtmasında hiçbir sıkıntı yok. bütün herkes dağıtabilir ister oy için ister insanlık için. burada önemli olan şey ihtiyacı olan insanların bu yardımdan faydalanmasıdır. faydalanırsa ne ala. şu soğukta evinde yakacak hiçbir şeyi olmayıpta buz gibi evde oturan o kadar çok fakir insanımız var ki.

  benim burada uyuz olduğum tek bir şey var ihtiyacı olmayıpta torba torba evine kömür götüren aç ve fırsatçı köpeklerdir. allah sizi çarpsın.
 • geç kalınmış bir harekettir.

  keşke en baştan akp'ye kızmayıp kendileri de dağıtsalardı. zamanında bu yardımdan bir kere faydalanabilmişti annem. evimiz o sene dertsiz ısınmıştı. çok kaliteli kömür değildi ama yinede kışı rahat geçirmiştik. erzak yardımı da gelmişti ve içinden sarelle ile lolipop çıktığını çok iyi hatırlıyorum. güzel bir düşünce idi.

  yokluk en çok kışın kendini belli eder. tüm ailenin salonda uyuması, sabahları buz gibi eve uyanmak, banyo işkencesi, bulaşıkların buz gibi su ile yıkanması vs... o yüzden kızmayın be arkadaşlar keşke ihtiyacı olan kimse olmasa ama maalesef var ve verilsin kömürler, yiyecekler... tek dileğim gerçekten ihtiyacı olanların alması yönünde. zira annem gibi her sene başvurup yalnızca bir kere faydalanılmasın çünkü tek bir kış yoksul değildik biz.