1 entry daha
  • chp'ye oy veren birisi olarak utandığım durumdur.
    kürtler üye olabilir, başkan olabilir sorun yok ama ayrılıkçı, bölücü, hain tiplerin işi yoktur partide.

bu rezillik bitmelidir.
  • olayın kürtlerle bir ilgisi yok. chp’ye oy vermiş birisi olarak partinin atatürkçü, çağdaş fikirli, halkın içine girebilen parti çizgisinden uzaklaşmasının neticesi bunlar.
  • emin olmak için izmir büyükşehir belediyesine bakılabilir. evet, ulusalcı izmir'e.
    bazı noktalarda ıslahat fermanı'nı hatırlatıyor durum. birilerinin desteği, birilerine iyi görünme isteği sebebiyle çizgisinden kopuyor. diğer kitleleri hiçe saymak pahasına.
  • bu popüler bir şarkı gibi dilden dile dolaşıyor zaten. daha da kötüsü sadece kürtlerin değil yobaz alevilerin de işgali altındadır.
  • kemalistler tarafından derdest edileceklerdir. ama önünde ama sonunda. iradesini çaldıkları milyonlarca seçmen, sessiz çoğunluk da bunu bekliyor.
  • iktidar arapçı işgali altındayken biraz yarım kalan bir serzeniş. siyasette türk milliyetçiliğini temsil eden kimse kalmadı asıl buna uyanın.
  • 105 bin nüfuslu, tarihinde ilk kez chp'nin belediyeyi kazandığı bir ilçeden bahsedersek doğru olan önerme. hatta ilk ayında işkurdan şöyle bir kişiye özel ilan görmüştüm: eski hükümlü, en az 15 yıl deneyimli eski hükümlü. giren kişi başkanın otelinin değnekçisi. diğer kadrolara girmiyorum. türkiye geneli böyle midir bilemem.
  • chp içindeki 100 senelik ulusalcıların açtığı başlık. chp hdpye iki yanaşsa tutuşan tayfa.
  • benim gibi dededen chp’lilerin canını sıkan durum. sezgin tanrıkulu gibi tiplerin atatürk’ün partisinde yer işgal etmesi çok canımı sıkıyor. ben chp’ye oy vermeyi düşünmüyorum bu yüzden, kürtçülerin oyunu almak için seküler milliyetçileri kaybetmeyi göze alıyorlarsa kürtçü oylarıyla yetinebilirler. bunu yazdığım için gelip aktroll diye yaftalamaya yeltenmeyin sakın. burada benim gibi birsürü insanı sinir eden bir durumu yazdım diye troll olmuyorum.
  • hem kürtçü hem de alevi demek daha doğru olur.
112 entry daha
hesabın var mı? giriş yap