şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şaşırtmayan bir hadise

  daha önce chp’nin müstakbel istanbul belediye başkanı adayı mehmet akif hamzaçebi uber'i türkiye'den kovacağız demişti.

  şimdi de gürsel tekin 12 mart 2018 çağlayan taksici protestosu‘na katıldığı gibi twitter’da şunu söylemiş
  https://twitter.com/…status/973089070804070400?s=21

  --- spoiler ---
  taksi-uber kavgası mahkemeye taşındı. binlerce taksici çağlayan’da bulunan adalet sarayı önünde. hizmet sektöründe yaşanan bu kavga güvenlik zaafiyeti yaratıyor. bu konuda devletin acilen bir çözüm getirmesi gerekiyor.
  --- spoiler ---

  adamın güvenlik zaafiyetinden kastı maganda taksicilerin bıçakla silahla uber arabalarına saldırması.

  yahu bu chp katiyen eğitilmez...

  allahtan iyi parti var
  (bkz: iyi parti'nin uber meselesindeki tavrı)
 • grevleri ohal nedeni ile ertelenen ve masabaşında toplu iş sözleşmesi imzalayan 200.000 kişilik metal sanayi işçilerine destek için beklerken oralı olmayan chp'nin taksicilerin yanında olması bizi şaşırtmamıştır.
 • yıllardır taksici teröründen sayısız defalar şikayetçi olup sonuç alamayan biri olarak bir dahaki seçimde asla chp'ye oy vermememe neden olacak harekettir.

  son yirmi yılda kısa yol diye almayan, yine kısa yol diye yanıma ikinci yolcu almaya çalışan, güzergah için kavga edip polisi aramama neden olan, bindiğimde taksimetreyi sıfırlamadığını bile bile evimin önünde benden iki kat para almak için tehdit eden, taksimi teslim etmem gerek diye hastaneye giden bizi e5'in ortasında bırakıp giden, annemi yaşlı görünce yüz lira bozdurmak bahanesiyle sahte para kakalayan sayısız taksi sürücüsünden o kadar çektim ki, taksiler toplu halde iptal olsa ancak sevinirim. mecbur olmadıkça binmeyeyim diyorum ama geç saatte bir yerden gelirken mecburen binmem gerekiyor.

  henüz uber'e hiç binmedim, ama ihtiyacım olsa tek seçeneğim olur. chp taksicilere dalkavukluk edeceğine bizlerin taksi dururken can havliyle uber'e sarılmamızın nedenlerini inceleyip çözüm getirse daha iyi olacak. aksi halde kuralsızlığı ve zorbalığı desteklemiş olacak ve benden oy diye zırnık alamaz.

  uber-taksi savaşında net olarak taksilerin karşısındayım, her türlü seçimimi de buna göre yapacağım.

  edit: imla
 • türk siyasi partilerinin aslında "millet, halk" laflarının palavradan ibaret olduğunu ve kendilerine neden değil oy su bile verilmemesi gerektiğini gösteren on milyonuncu olay.
 • toplumun refahını biraz ileri götürecek ne varsa onun karşısında olan chp'nin şaşırtmayan tavrı. akp'den tek farkları akp'ye karşı olmaları.
 • "taksiciler etrafinda dayanisma amaciyla duzenlenen geceye akp yakasi biyeli siyah armani smokin ile, chp ise valentino imzalı drapeli somon rengi tuvalet ile katıldı. mhp henuz salona teşrif etmemiş olmakla birlikte kirmizi halidaki muhabirlerimiz her an mhp limuzininin yanasmasinin beklendigini soyluyorlar"
 • şu taksicileri adam edin , sonra konuşun.

  yolu bilmeyen müşteriye şehir turu attırmak onlarda, sahte para vermek onlarda, trafikte terör estirmek onlarda, haydutluk onlarda, müşteri seçmek onlarda. e bu amına koduklarımın nesini savunacağız ? (işini düzgün yapan taksici çok nadiren çıkıyor)

  kusura bakmayın ama chp yanlış ata oynadın. bu saatten sonra etrafımda ne kadar chpye oy atan tanıdık varsa, alayını organize edip oy verdirtmeyeceğim.
 • bugüne kadar bindiğim her takside onlara karşı söylemlerlerde bulunuldu. her şey çok güzel ve çıkıntılara yer yok dendi. sanırım anladınız bu denklemde kim-kimdir.

  şimdi chpli vekili görünce şaşırdım. bu da bir yalakalıktır, halkın yanında olmak degil. iyi ki kadın hareketinin sembolü akşener parti kurdu da, daha çok parti ortamı oldu diyorum. allah insanlara akla karayı seçme ihsanı eylesin. böyle bir hürriyet de varken.
 • bu kitle büyük oranda akp zihniyetli olduğu için beyhude bir çabadır
 • chp'ye oy vermemek için yeterli bir neden.