• bir kez daha zeynep kılıçdaroğlu vesilesi ile ortaya çıkmış acı gerçektir.

yav bunlar iyi insanlar ama show olayını ve vurucu hamleyi yapmayı beceremiyorlar işte...

http://www.hurriyet.com.tr/…i-flas-gelisme-40756983

evin değeri 100 bin tl dir 1 milyon değil halkı kandırıyorsunuz madem 100 bin alın size satayım deyip satana kadar,
    evin değeri 100 bindir ama siz 1 milyon diyorsunuz madem alın size 500 bin evin fiyatı, yarı yarıya ucuz veriyorum madem 1 milyonluk ev alın ve 1 milyona satın, siz 400 binini ben ise kendi kazandığım 400 bin dolarlık kısmını 15 temmuz gazi ve şehitlerinin ailelerine bağışlayalım. deseydi de o zaman baksaydı nasıl her türlü kazançlı çıkıyordu!

15 temmuz gazi ve şehit ailelerini özellikle örnek verdim ki halkta tepki nasıl yaratılır görsün o güneş denen paçavranın sahipleri ama nerdeeee.... bunu yapmayı akıl etmek çok mu zor?
  • muhalefet yapmayi hotunu yirtip basina gecirmek sananlarin sanrisi.
    gayet de koymustur cocugu son zamanlardaki performansa bakarsak.
    simdi muhalefetin ikinci asamasina gecmek ve umut olmak geliyor. cunku sadece tepki ile iktidar olunmasina karsiyim, zaten olunmaz da.
  • "...chp’yi aşan bir farklılık var karşımızda.

iktidarın güncel sıkışmışlığı veriyken aday bile belirleyemeyen muhalefet olur mu? düzen partilerinin her biri çaprazlama 3-5 başka partiyi destekliyorsa ve bu tuhaf ağ iktidar ve muhalefet bloklarını da kesiyorsa yeni bir durum olduğu da açık değil midir?

muhalefetin iktidarı hedeflemesinden geçtim, mevcut iktidarı eleştirip eleştirmediği belli değilse, geniş muhalif kitleler konumlarını bir biçimde rasyonalize etmek zorundadır. duydunuz mu? chp genel merkezi seçim çalışmaları için “radikal sevgi kitapçığı” basmış! muhalefet kinsiz, kibirsiz dolaşacakmış seçim boyunca. bu koşullarda halk ne yapsın ki: “böyle gelmiş…”

bu parti seçim güvenliği konusunda yetkili ağızlardan “içiniz rahat olsun” derken, başka yetkili ağızlardan da “yolsuzluğu engelleme şansı yok” demektedir. aynı anda! demek ki, chp yoktur. ..."

aydemir güler
    http://haber.sol.org.tr/…uler/bu-cokus-baska-256511
  • (bkz: #37477038)
  • akp'nin yaptıkları ya da yapmadıkları üzerinden siyaset yapacağına oyunu kendi yarı sahasında kabul etmektedir. aykut kocaman gibi savunmaya abanmaktadır. akp saldırdıkça yok efendim öyle değil, yok efendim böyle değil diye çapsız açıklamalar yapmakta, akp'yi taklit ederek yaşamakta.
    onların ayık kafa ile yönetemediği bir ülkede içmek ayıp değil.
    çık bunu söyle, kestir at...
  • çoktandır muhalefeti twitter'da, ekşi sözlük'te, facebook'ta halk yaptığından şaşırtmayan haber.

yeni nesil genel olarak muhalif. peki bunun sebebi kılıçdaroğlu, meral akşener, deniz baykal falan mı? elbette değil. sosyal medyada aklı çalışan insanların yaptığı muhalefeti ve olması gerekeni görenler muhalif görüşe geçiyor. sosyal medyayı takip edemeyen, tv'deki saçma sapan muhalefete denk gelenler ise 'bunlar mı kurtaracak bizi' deyip iktidarla devam kararı alıyor.

sokak röportajlarından da belli. halk bunalmış durumda; ekonominin, halk yapısının, sistemin ve en çok da adaletin bozulmuş olduğunu görüyor.
    ama buna mevcut muhalefetin hiçbir şekilde çare olamayacağını da görüyor.

klişe olacak belki ama, bu ülkede iktidar sorunu değil muhalefet sorunu var. şu birkaç günde yaşanan sebze kuyrukları chp iktidarında olsa ve tayyip erdoğan'ın buna nasıl muhalefet edebileceğini görmek isterdim doğrusu. dumanın attırırdı chp'nin. peki niye chp yapamıyor bu etkili muhalefeti?

bu yüzden kaçıyor insanlar yurt dışına: ışık görünmüyor tünelin ucunda.
  • mevcut iktidarı beğenmeyenler için zorunlu seçenek oldukları kartını kullanıp duruyorlar.
    seçim sonuçlarını yanlış yorumluyorlar: halkın aslında mevcut iktidarı görevden aldığını fark etmiyorlar, kendilerinin tercih edildiğini zannediyorlar… (zorunlu seçenek oldukları konusunda haklılar mı ne??)
    babadan burslu öğrenci gibi “atadan burslu” yaşamaya çok alışmışlar…hiçbir değer yaratmadan, üretmeden, sorumluluk taşımadan, risk almadan sadece yapılanları değerlendirerek [sıklıkla da eleştirerek] götürmeye çalışıyorlar.
    hatırlamak gerekir ki “eleştiri daha iyi bir çözüm öneriniz varsa yapılır” ”karşımızdakinin önüne eleştiriyle değil çözüm önerisiyle çıkılır”…
    çağın gereklerinin, toplumun dinamiklerinin ve ihtiyaçlarının değiştiğini kavrayamıyorlar.
    köken aldıkları dünya görüşünü kavrayabildiklerinden bile emin değilim, o’nu değil geliştirmek yaşatabileceklerini pek zannetmiyorum………
hesabın var mı? giriş yap