şükela:  tümü | bugün
 • fatih altaylı'nın 17 mayıs 2018 tarihli köşe yazısında dile getirdiği iddiadır.

  eğer bu iddialar doğruysa ve chp sadece milletvekili olayına yoğunlaşmışsa kılıçdaroğlu sadece kendi koltuğunu düşünen ve parti başkanlığı, milletvekilliği dışında bir beklentisi olmayan biridir, demektir.

  şöyle demiş sayın altaylı :

  --- spoiler ---

  muharrem ince cephesinden gelen haberler şaşırtıcı değil. chp, cumhurbaşkanı adayı olarak açıkladığı ve sahneye attığı muharrem ince’yi yapayalnız bırakmış durumda.

  şaka yapıyorum zannediyorsanız çok yanılıyorsunuz. bana bu bilgiyi veren, ince’ye çok yakın biri. şöyle diyor: “muharrem bey’in cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklandıktan sonra chp’den muharrem ince’ye en ufak bir destek verilmiyor. ne maddi ne de başka türlü. muharrem bey yapayalnız. kendi kurduğu bir ekibi var ve her işe kendisi koşuyor. ne teşkilat, ne parti yönetimi hiçbir konuda yanında değil. miting organizasyonlarını kendi ekibiyle yapıyor. kampanya bütçesi için kendisi dışında çalışan kimse yok. partiden de bir yardım gelmiyor bu konuda. sıkıntı sadece bununla da sınırlı değil. fikri olarak da yanında değiller. cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi bir fikri paylaşım, bir ortak söylem çalışması, milletvekili seçimi ve cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyalarını birlikte planlama konusunda bir paslaşma ve paylaşma söz konusu değil. teşkilatlardan da ciddi bir destek aldığı söylenemez. belki henüz organize olamadıkları için böyle bir durum var, bilemiyoruz ama seçime 40 gün gibi bir süre kala bu dağınıklık da hoş değil. genel merkezde partinin cumhurbaşkanı adayının asansöre binemediği görüntü aslında her şeyin özeti. benim gördüğüm chp, tbmm seçimlerine çalışıyor, cumhurbaşkanlığı seçimini ise muharrem ince’nin şahsi meselesi gibi görüyor.’”

  bu anlatılanlar ne kadar doğru bilmiyorum. ancak anlatan, chp’ye danışmanlıklar yapmış ve şimdi de muharrem ince’nin kampanyasında görev alan önemli bir isim.

  chp bir yandan bu seçimleri “türkiye’nin en önemli seçimi” gibi görüp “demokrasi açısından” son dönemeç gibi ele alıyor, bir yandan da adayına böyle sahip çıkıyorsa ortada ciddi bir sorun var demektir. türkiye’nin en organize partisinin ve devlet imkânlarını da kullanabilen güçlü adayının karşısında böyle bir tavır varsa bu büyük bir ayıptır.

  --- spoiler ---

  işte fatih altaylı'nın o köşe yazısı
 • "kandırmayın fenerbahçelileri" öngörsüzlüğünden beri hiçbir yazısını ciddiye almadığım adamın iddiası.

  mitinglerden önce ve sonra her ilde ve ilçede chp teşkilatları bal gibi de canla başla çalışıyor ince için.

  altaylı kendine başka yalak bulsun.
 • muharrem ince'nin oylarını artıracak davranıştır.
 • muharrem ince en basinda chp rozetini cikartti ve herkesin cumhurbaskani olacagim dedi. bunun icin chp, cumhurbaskani icin miting yapmiyor, cunku sadece chpnin cumhurbaskani olmayacak. eminim bu sekilde olmasini muharrem ince istemistir. gayet dogru strateji.
 • muharrem ince'ye çıktığı yayınlarda uğur dündar ve fatih portakal tarafından reva görülen muameleye bakınca benim de doğruluk payı olduğunu düşündüğüm önermedir. bunu yapanları da tarih affetmez. ülke yanarken bir yandan demokrasi mücadelesi vereceksin öte yandan alttan alttan muharrem ince'ye vuracaksın. yılmaz özdil bile tevessül etti bu yola. sizin ben aklınıza şaşayım.
 • kişiyi ön-plana cıkarma partiyi geri plana alma için strateji olamaz mı?
 • (bkz: altaylı ince'yi teke tek'te ağırlasın kampanyası)
  (bkz: kılıçdaroğlu'nun ince'ye 13.000 tl bağış yapması)

  engin altay, özgür özel olsun her daim ince'nin yanında. mitingler öncesi o alan hazırlığı yukarıdan gelen emirle mi hazırlanıyor, yoksa chp teşkilatı tarafından mı? daha geçen gün kılıçdaroğlu mersin'de il binası açılışında mini bir miting yapmış ve hem chp'ye hem de ince'ye oy istemiştir.

  fatih altaylı'nın iddiasıdır.
 • alo fatihten inciler. acaba onumuzdeki hafta kosende yayinlayacagin ankette, iyi partiden alip mhp ye kac puan vereceksin ben onu merak ediyorum. tescilli manuplator
 • dün ekşi'de bi yerlere yazmışlardı; başkan adayları kendilerini finanse etmek zorundalar, partiden yardım alamıyorlar, bireyler başkan adayının hesabına para yatırıyor maks limit 13bin küsür diye.

  şimdi bunu eğip büküp haber yapmak sadece algı kasmaktır.