şükela:  tümü | bugün
 • dünyada akp'den daha şanslı tek bir iktidar olmadığını bir milyonuncu kez ispatlayan chp'ye teşekkürler.

  eşekler adam olur bu chp olmaz.
 • nafakanın komple kaldırılması gibi bir durum söz konusu olursa eğer; haklı açıklama. ama böyle bir durum bildiğim kadarıyla söz konusu değil ve olamaz da. ancak şu haliyle nafaka mağdur kadınların hakkı olmakla birlikte, bazı durumlarda erkekleri de mağdur edebiliyor. bir hafta evli kalıp yıllarca nafaka ödemek zorunda kalan adamın dramı da göz ardı edilmemeli. velhasıl her olay kendi özelinde değerlendirilmeli fiziksel veya psikolojik şiddet gören kadınlarımız donuna kadar almalı, aldatılan erkeklerimiz de eski karısının yeni sevgilisiyle yapacağı harcamaları ödemek zorunda bırakılmamalı. buna herhangi bir partinin veya kadın derneğinin karşı çıkacağını düşünmüyorum.
 • haklı. "işsizlik varsa nedeni çalışan kadındır" diyen zihniyet aynı şekilde nafakayı kaldırmayı düşünerek kendiyle çelişiyor.

  (bkz: s.ktiniz ülkeyi eylediniz viran)
 • nafaka deyince aklına acunun boşadıklarına verdiği para gelen, evliliği süresince karısının eğitimini çalışmasını engellemiş sansarların ayda 350 lira vermeyi kendine zul gördüğünü anlayamayanların eleştirdiği demeç
 • chpnin nafakanın kadının kazanılmış bir hakkı olduğunu öne sürerek gerçekleştirdiği eylem..
  kadın nasıl kazanmış acaba bu hakkı? yok hani kadın erkek eşit ya? kadın niye erkeğe bel bağlıyor? evlendilerse, kadın adama karılık yaptıysa ve bu yüzden hak kazandıysa, erkek de kadına kocalık yaptı. sonuçta bir yuva iki eşit birey tarafından kuruluyor, yürümeyince de bozuluyor. bunun faturası neden erkeğe kesiliyor?
  yok kadın bu hakkı bir erkeğe hizmet ettiği gerekçesiyle kazandıysa, o zaman kendinizle aşırı derecede çelişiyorsunuz. zira en çok siz kadının erkekğin hizmetçisi olmadığını savunuyorsunuz.

  (siz dediğim chpliler, solcular vs. ben mi? ben biz falan demiyorum. herhangi bir siyasi görüşün peşinden koşmuyorum..)

  amk bu hainliği akpartiden beklerken, chpden çıktı. alayınızın beynini...

  bir de mirasla karşılaştırmış mal. ulan miras, bir malın, sahibi ölünce geride kalanlara paylaştırılması olayıdır. bu babadan kalır, dededen kalır. hatta kocadan kalır. koca ölünce geride kalan yakınlarına, bu boşandığı eşi de dahil, var olan malı paylaştırılır.

  sonra insanlar neden evlenmiyor. kadın erkeği güvence olarak gördükçe, devlet de kadına bu güvencenin dayanağını verdikçe, bu durum artarak devam eder.
 • gene şaşırtmamışlar. topluma faydalı ne varsa karşı çıkmaktan uzak durmuyorlar.

  ek bilgi olarak nafakanın tamamen kalkması diye bir çalışma yok. daha makul hale getirilmeye çalışılıyor.

  alternatif öneriler

  "1- nafaka evlilik süresine bakılmadan en fazla 5 yıl verilecek. bu süre sonunda kesilecek.

  2- evlilik süresi kadar nafaka ödemesi yapılacak. bir yıl evli kalınmışsa verilecek nafaka bu süreyi geçemeyecek.

  3- nafaka evliliğin yarı süresi kadar olacak."
 • katıldığım chp hareketidir. öyle sandığınız gibi değil işler beyler maalesef. ülkemizde, kadınlarımızın eğitim ve iş durumları bellidir. sen insanları eğitir ve onlara istihdam sağlarsan sonra kaldırırsın nafakayı. öyle kaldıralım da bitsin gitsin şeklinde olacak bir değişim değil bu.

  biliyorum linç yiyeceğim ama yine de yazayım erkeğim.

  ek: nafaka saçma bir sistem fakat ilkokul mezunu kadınla evlen, 2 çocuk yap sonra yaşlanınca bırak gencine git ve bedel ödeme... oh ne ala dünya... legal sevişmek adına evlenin sıkılınca boşanın ve bedel ödemeyin, o da güzel iş.
 • nafaka neden var lan? kadınlara iş imkanı daha çok bu devirde oysa ki...
 • sadece muhalefet olmak için muhalefet olmak
 • işte gerçek cehape budur.

  -(boşanma davasında hakim sorar?) evladım sizi boşuyorum ama önünde iki yol var.
  +nedir hakim bey?
  -ya nafaka vereceksin ya da ölene kadar mokoko.
  +(adam cevap verir) ölene kadar mokoko.