şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle buradan

  --- spoiler ---

  “rota yemek şirketinin bu ilk vakası değil. konuyu meclis’e taşıdık ancak önergemiz akp ve mhp oylarıyla reddedildi. bunun yanı sıra yaşanan üçüncü zehirlenme vakasında akp manisa il başkanı askerleri ilk kez ziyaret etti. gelen baskılar karşısında ziyaret mecburiyetinde olduğunu düşünüyorum. çünkü akp hem kundakçıyı, hem de itfaiyeciyi oynuyor. yanan ateşi söndürmek gibi bir kaygısı olmazken, olayı da ört pas etmeye çalışıyor.”

  --- spoiler ---

  aktroll'lerin pkk, dhkp-c destekçisi olmakla suçladıkları chp bu ülkenin askerleri ölmesin diye daha ilk zehirlenme olaylarında müdahale etmek isterken "vatansever" akp ve mhp, askerlerin ölmesine göz yumuyor. aklı başında insanlara sesleniyorum, savunduğunuz partiler bunu yaparken sizin chp'yi her fırsatta terör destekçiliği ile suçlamanız ne kadar doğru?

  diğer kaynaklar:
  sol sözcü yeniçağ
 • asker kafası kesmeyi sevenlerin, askeri köprüden aşağı atmayı bayılanların, askeri kemerle döverek linç edenlerin, asker yakılarak öldürülünce hiç olmamış gibi kulağının üstüne yatanların temsilcisi olan partilerin oylarıyla reddedilmiştir.
 • normaldir. bu ülkede asker sadece ölünce değerli çünkü. yaşarken hiç kimse, adeta bir eşya; öldüğünde ise şehit, oy potansiyeli.
 • analar aglamasin diye rejim degistiren partinin vekillerince reddedilen önermedir. hani reis basgan olunca terör bitecekti ? daha bati'daki askerin sagligini koruyamiyorsunuz. eger askerlere bakamayacaksaniz zorunlu askerligi kaldirin, emaneten aldiginiz halk cocuklarinin canini korumak yine o ordunun ve devletin görevidir.
 • orduya verilen değerin ne derece düşük olduğunun kanıtı. kendi evlatları orada olsa ne olurdu acaba diyeceğim de, kendi evlatları askerlik bile yapmıyor.
 • soma katliamında yaşananın tekrarlanmasıdır. unutmadık değil mi? soma'da düzenli olarak maden kazası yaşandığı için verilen soru ve araştırma önergelerinin tamamı akp tarafından reddedildikten sonra katliam gerçekleşmişti.

  sürekli aynı şeyi yaptıklarına göre bunu hatayla açıklayamayız, kasıtla açıklarız.
 • akepe ve mhp'nin oylarıyla reddedilmesi herşeyi yeterince özetliyor.lafa gelince sürekli vatan millet diyen güruh,vatan elden giderken milletin çocuklarına bozuk ve kokmuş tavuk yediriyor.kendileri ise saraylarda lüx ve şatafat içinde yaşıyor.dahası birinin çocuğu yok ve evlat ne demek bilmiyor. ötekinin de çocukları askerlik yapmamış.
  (bkz: ne desem gg)