şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hafızamı yokladığımda sebebini bulmakta zorlandığım durum.

  öyle bir soru ki sekiz yıllık yöneticilik hayatında kemal kılıçdaroğlu'nun hiç fetö'ye karşı adam akıllı bir açıklama yaptığını duymadım.

  en son deniz baykal yırtınıyordu sanırım, o da kaseti çıktığında "abd'den, pensilvanya'dan aldığım üzüntü ve destek mesajlarının samimiyetine inandığımı da söylemek isterim" diyerek bir anlamda boyun eğdiğini göstermişti.

  hatta ve hatta 4 ağustos 2016'da da (darbeden 20 gün sonra) "ben ilk gün söyleyeceğimi söylemişim. onu geçersiz kılan hiçbir somut veriyi de şu ana kadar yakalayamadım. o günden bugüne bir değişiklik olmadı" diyerek altı yıl önceki açıklamalarına sahip çıkmıştı.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…gulen_aciklamasi.html

  bakın çok ilginç, örtülü olarak 2012'den beri açıktan ise 2014'ten beri fetö ile mücadele eden akp'ye geçmişteki ilişkileri nedeniyle kızılmasını bir nebze anlıyorum ama 2009-2010'dan beri ağzından fetö ile ilgili tek bir kötü söz çıkmayan, tek bir eleştiri, tek bir karşı duruş çıkmayan chp'yi anlayamıyorum.

  oğlum hani siz zamanında uyarıyordunuz herkesi?

  sekiz senedir niye sesiniz soluğunuz çıkmıyor?

  yani türkiye'de başka bir parti yok ki fetö'ye karşı çıkıp da dişe dokunur tek bir cümle ile karşı çıkmasın. ondan sonra birileri fetöcü deyince kızıyorsunuz. sekiz yıl be, dile kolay.
 • 8 sene öncesinde ne istedilerse veren, kandırılan, hocaefendi'ye laf söyleyeni topa tutan bir oluşumu yere göğe sığdıramayan genç sivil furkan'ın bir garip serzenişi.

  furkan tamam çok iyi yaladığını biliyoruz. bunu her seferinde vurgulamana gerek yok. zaten reis'e atar gider yapan tweetlerini bir kenara koyarak 15 temmuzda cumhurbaşkanımızı en çok sevenin sen olduğunu gösteren tweetlerini de sabitlemenden ne kadar iyi yalayabildiğini gördük. daha kendini yorma.
 • beyni olmadığı için hafızasını yoklayıp sebebini bulamayan bir aktröll beyanı.
 • karşı çıkmamasını geçin, adamlar koza ipek'e, zaman gazetesi'ne, bugün tv'ye, stv'ye, kaynak holding'e operasyon yapılırken oralara koşup polise direndiler.
  baykal bile okyanus ötesine selam çakmıştı.
  chp cemaat ile hiçbir zaman kavga etmedi hep dindar muhafazakar insanları hedef alıp cemaat mensuplarına alan açtılar.
 • kardes hafizani kaybetmis olabilir misin?
 • doğrudur.. 8 yıldır değil yaklaşık 35 yıldır falan karşı çıkmasıdır.

  1990 larda haberim oldu böyle bir oluşumdan ve o gün bu gündür ana bacı küfrederim..

  burada okuyan halen fetöcü ve eski fetöcüler.. evet sizlerin anasına bacısına...

  eski uçan hesabımda taa 2006-2007 yıllarında fethullah gülen terör örgütü lafını belki de türkiyede ilk ben kullanmışımdır..

  ama fetö kısaltması çok daha güzel oturdu.. el elden üstündür.. kim bulduysa helal olsun...
 • sag görüşlü insanlar 8 yıl oncesini hatirlayabiliyor mu dedirten basliktir.