• hafızamı yokladığımda sebebini bulmakta zorlandığım durum.

öyle bir soru ki sekiz yıllık yöneticilik hayatında kemal kılıçdaroğlu'nun hiç fetö'ye karşı adam akıllı bir açıklama yaptığını duymadım.

en son deniz baykal yırtınıyordu sanırım, o da kaseti çıktığında "abd'den, pensilvanya'dan aldığım üzüntü ve destek mesajlarının samimiyetine inandığımı da söylemek isterim" diyerek bir anlamda boyun eğdiğini göstermişti.

hatta ve hatta 4 ağustos 2016'da da (darbeden 20 gün sonra) "ben ilk gün söyleyeceğimi söylemişim. onu geçersiz kılan hiçbir somut veriyi de şu ana kadar yakalayamadım. o günden bugüne bir değişiklik olmadı" diyerek altı yıl önceki açıklamalarına sahip çıkmıştı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/…gulen_aciklamasi.html

bakın çok ilginç, örtülü olarak 2012'den beri açıktan ise 2014'ten beri fetö ile mücadele eden akp'ye geçmişteki ilişkileri nedeniyle kızılmasını bir nebze anlıyorum ama 2009-2010'dan beri ağzından fetö ile ilgili tek bir kötü söz çıkmayan, tek bir eleştiri, tek bir karşı duruş çıkmayan chp'yi anlayamıyorum.

oğlum hani siz zamanında uyarıyordunuz herkesi?

sekiz senedir niye sesiniz soluğunuz çıkmıyor?

yani türkiye'de başka bir parti yok ki fetö'ye karşı çıkıp da dişe dokunur tek bir cümle ile karşı çıkmasın. ondan sonra birileri fetöcü deyince kızıyorsunuz. sekiz yıl be, dile kolay.
  • neyine ses cıkarıcak kı? adamlar dip dibeydi laf söz soyletmiyorlardi. ühü ühü agliyorlardı gönlümüzün efendisi cik gel oralardan diye. valla ne salak salak sorular bunlar yaşınız kaç sizin ?
  • beyni olmadığı için hafızasını yoklayıp sebebini bulamayan bir aktröll beyanı.
  • kabul edelim 2010-2016 arasında chp işlevsiz kalmıştır ancak son yıllarda ellerinden geldikçe muhalefetlik yapmaktadır. şunu da unutmamak gerekir ki ülkeyi çevrelemiş bir diktatöre karşı muhalefet yapmak çok zordur hele de halkın büyük bir kısmı o diktatörü seviyorsa.
  • ''...'' diye sızlandı sürekli havuz medyası takip eden govel... ülkedeki sansürleri unutarak.
  • aslkdjaslasdgtjhasgdaskdjasdasdaalksjkdbha
  • fetö değil ne istediler vermedik ki, memleketine geri dönün hojaamm pek saygıdeğer fetullah gülen hazretleri diyeceksiniz.

böyle ani çıkışlar yapmayın rüzgar bir tersine döner muhterem oluverir göt gibi kalırsınız
hesabın var mı? giriş yap