şükela:  tümü | bugün
  • sezgin tanrıkulu, türk mühendislik harikası ıha için "savaş aletleri yapmak insanlığa karşı işlenmiş suçtur" diye açıklama yapmış. abd, terör örgütü pkk'ya binlerce tır silah hibe ederken sesi hiç çıkmıyor. biz bunun neden rahatsız olduğunu gayet iyi biliyoruz.

muhalefet demek, herşeye karşı çıkmak demek değildir. sanırsın finlandiya'da yaşıyor. ortadoğu'nun göbeğinde yaşayıp "savaş aletleri yapmak insanlığa karşı işlenmiş suçtur" edebiyatı yapıyor. bu adamın satılan fabrikalara muhalefet ettiğini göremezsiniz.

bu adamların atatürk ile alakası yok. atatürk, anadoluya 5 tane silah fabrikası kurmuştur.

bu ve bunun gibi adamlar chp iktidar olmasın diye partiye monte edildi, adına yeni chp dediler, bu kişileri atmadan gerçek atatürk'ün partisi olamaz.
  • götünde bombalar patlağında “bu devletin askeri, polisi nerede” diye feryat figan çığıracak olanlar; eleştirinin dozunu da konusunu da iyice karıştırdılar.

yazık; koskoca chp’nin bunlar elinde heba edilmesini bir türlü hazmedemiyorum.

edit: hakkımda troll olduğum söyleniyor. her şeyden önce bilmediğin, tanımadığın bir kişi hakkında yorumda bulunacaksan; en azından onun fikirleri konusunda da emin olman gerekir. ben, chp’nin bu tarz bir muhalefet anlayışına karşıyım; bu kadar netim. akp’nin yaptıkları akp’yi; mhp’nin yaptıkları ise mhp’yi bağlar ve her ne yapmışlar ise siyaseten bedelini de öder. öcalan’ın trt’ye çıkmasını eleştirip; savunma sanayii ile ilgili olur olmaz laflar söylemek, terör örgütü üyeleriyle ve onların yardakçılarıyla yan yana durmak çelişki değil midir? dikkat edersiniz ki ben chp’yi değil; chp’yi bu noktaya getirenleri eleştiriyorum. cumhuriyetin kuruluş felsefesini yazan partinin bu konumda olmasını kabul edebiliyorsanız o da sizin probleminiz!

edit 2: yeni nesil muhalif arkadaşların ciddi problemleri var sanırım. habur olayları, açılım süreçleri, osman öcalan’ın devlet televizyonuna çıkarılması vb. bir sürü tasvip edilemeyecek olaylar yaşadı bu memleket değil mi? bunları chp mi yaptı diyorsun? ben biliyorum kimin yaptığını ve unutmadım, unutmayacağım. benim vatanseverlik anlayışım, istikametim belli. dolayısıyla akp’yi de eleştiririm; chp’nin bu milletvekillerini, teröre destek veren üyelerini de eleştiririm. akp yanlış yaptıysa ki yaptı peki senin şu savunduğun olay nedir peki? vatanseverlik mi, hümanizm mi, terör sevicilik mi? hangisi?

edit 3: son sözüm, burada chp’liymiş gibi görünüp; önüne gelen herkesi trollükle suçlayanlara: en kısa zamanda kendinize bir nutuk edinin ve bu vatan; nasıl, ne şartlar altında savunuldu, nasıl cumhuriyet kuruldu; önce onu öğrenin.
  • öcalan'ın kardeşiyle röportaj yapmamak olduğuna eminim.
  • sanki pkk ile barış sürecini chp başlatmış, sanki habur dan pkk mensuplarını chp yurda sokmuş, sanki pkk liderinin kardeşini chp trt ye çıkartıp konuşturmuş.

yahu siz aktrollerin kafası çok kıyak sanırsam. ne içiyorsanız bizlere de söyleyin de arada bir ayaklarımız yerden kesilip uçuşa geçelim. *
  • profil resmini cheguvara yapan * adlı ekşi sözlük yazarının attığı yoruma göre, chp'nin terör politikasının (bkz: hoşt) olduğunu öğreniyoruz.
  • chp'nin hali hazırda hangi politikası var ki terör politikası olsun.

bunlara kalsa siha'ları ambara çeker sapanla terörle mücadele ederler.
  • kürt sorununa(o da ne demekse) çözüm önergesi duruyor:
    1
    (y)chp pkk ile silahlı mücadele yerine müzakere edilmesi gerektiğini söylüyor. zaten eşit yurttaşlık ve türk isminin anayasadan silinmesi de diğer vaatleri arasında.
  • akp apo ile görüştü açılım vs. işlerine girdi diye bu chp'nin de benzer politikalar izlemesi gerektiğini mi gösteriyor abi? onlardan daha iyi olduğunu ve yaptıkları yanlışları yapmayacaklarını lanse ederek kendini alternatif olarak gösteren bir partinin müdavimi dangalaklar hesap sorulduğunda bugün dahi ama onlar da şunu yaptınız diyorsa yarın eskaza iktidar olunsa akp yaparken niye sesinizi çıkarmadınız lan diyerek anasını siker memleketin

hoş bu parti siksen iktidar falan olamaz mevcut kadro ve idare anlayışıyla da neyse, kemik %25 oyunu alır oturur yerine, maaşlar aksın kaynaklara belli oranda erişim olsun yeter zaten, dertleri de öyle bir şey değil zira

ayrıca hiç troll falan diye de başlamasın bazı partizan orospu çocukları, troll kalkıp sizin yazmaya götünüzün yemediği şeyleri böyle yazmaz (#107856760)
  • durun! bize birşey anlatmaya çalışıyor.
  • yahu chp yi kapatın chplileri sokaklarda öldüründe rahatlayın ne duruyosunuz