şükela:  tümü | bugün
  • yargının tarafsızlığını, bağımsızlığını test edecek güzel bir muhalefet hamlesi.

chp ankara milletvekili murat emir, enis berberoğlu’nun 25 yıl hapse mahkûm edilmesine gerekçe olan mit tır’larına ilişkin söylediği sözler nedeniyle, başbakan yardımcısı yıldırım tuğrul türkeş hakkında suç duyurusunda bulunmuş.
    https://tr.sputniknews.com/…t-tirlari-suc-duyurusu/

ankara cumhuriyet başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda, "yıldırım tuğrul türkeş'in, 21.11.2015 tarihinde cnn türk’de yayınlanan tarafsız bölge programında sarf ettiği, "tır meselesine geldiğimizde de, sayın başbakan da sayın cumhurbaşkanı da meydan meydan gezip ‘onlar türkmenlere gidiyordu’ diyor. bu konuda taraf tutmak mhp’ye yakışmaz. burada bizi izleyenlerin huzurunda yemin ediyorum, vallahi ve billahi o silahlar türkmenlere git-mi-yor-du. bilerek söylüyorum" şeklindeki sözleriyle, devletin güvenliği bakımından niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgiyi kamuoyuna açıkladığı iddia edilmiş.

aynı enis berberoğlu'na isnat edilen suç. haydi bakalım! top bağımsız ve tarafsız yargımızda!

chp parti olalı akıllıca bir iş yapmış. olayın peşini bırakmayıp takip etseler, sürekli gündemde tutsalar bari.
  • e bu açıkça "benim vekilim hakkında verdiğiniz karar doğru. aynısını başkasına da uygulayın" demek. bunu düşünenin zeka yaşı iki haneli bile değildir.

tanım: zeka(!) dolu bir hareket.

edit: lan hala görelim bakalım akp genel başkan yardımcısını ne yapacaklar falan diyen oluyor. lan inkar ederler ne olacak. bugüne kadar video görüntüsü, ses kaydı olan bir sürü şeyi inkar etmediler mi, seçmenleri de bunu bal gibi yemedi mi? akpliler bilmiyor mu bütün bunları? siz bilmiyor musunuz akplilerin her şeyi bildikleri halde üç maymun taklidi yaptığını? burada da inkar edip "aha bak, adamınızın suçlu olduğunuzu itiraf ettiniz" diye gene zeytinyağı misali su üstüne çıkacaklar. nerede yaşıyorsunuz siz olum!?
  • bu açıkça, "benim vekilim hakkında verdiğiniz karar doğru ise, aynı kararı başbakan yardımcısı hakkında da verin bakalım" demektir.

götümüzden başka anlamlar uydurmayalım. götler sıçmak ve osurmak içindir.
  • düşünenin yaş hanesi, zeka dolu olup olmaması falan önemsiz

görelim bakalım akp genel başkan yardımcısının durumunu. o zaman anlarız isnat edilen suçun olup olmadığını. ceza yoksa chp haklıymış deriz varsa ben de inanacağım devletin gizli bilgilerini sızdırma olayına ve bu konuda akpyi destekleyeceğim

buyrun
  • (bkz: çifte kavrulmuş standart)...

(bkz: %50'yi yargılamaya %50'yi yargılamamaya çalışmak)...

(bkz: %50'yi mahkum edip %50'yi aklamaya çalışmak)... gibi durumlarla;

yüzleşmemizi sağlama ihtimali olan duyuru...
  • taşı gediğine oturtmaktır.

birisi demiş ki bu hamle enis berberoğlu'nun suçunu kabul etmekmiş.

burada karıştırılmaması gereken iki husus var.

birincisi mit tırlarının bir şeyler yaptığı

ikincisi mit tırlarının bir şeyler yaparken yaptığı şeyin ifşa olması.

örneğin mit, ulusal çıkarlarımız için yabancı bir ajanı öldürmüş olsun. (rus elçisini öldüren polisi bilemezken baya bi fantazi oldu bu.) düştü, araba çarptı, vs. sebeple olayın üstünü kapatır mı? kapatır.

eğer bunu yaparken kameralara, insanlara, vs yakalanırsa, bu "özel ve kimsenin bilmemesi gereken operasyonu(!)" yayınlayan kişi belki ceza alabilir ama mit de adam öldürmenin hesabını vermek zorunda mı? zorunda.

gazeteciyi mitin sırlarını ifşa etmekle suçlayacağına, işini doğru yapamayıp, legal ya da değil bir operasyonu eline yüzüne bulaştıran miti çağır ifadeye.

enis berberoğlu'nun 25 sene gibi bir cezayı hakedecek bir şey yaptığını düşünmüyorum. olayı ilk kimin ortaya çıkardığını hatırlamıyorum ama neticede o da, bu haberi yayınlaması için fetö tarafından kandırılmış olabilir.

"doğru bulmuyoruz ","kabul etmiyoruz" yerine böyle şah-mat hareketleri bekliyoruz chp'den. aramanıza bile gerek yok, buna benzer bir yığın malzeme ortada, mit tırları, fetö, bank asya konusunda bu yaklaşımla akp'lileri tek tek mahkum ettirebilirsiniz.
  • siyasi trollüktür.

bence çok yerinde.

adamlar 15 yıl sonra siyaseti öğrendi amk.
  • normal bir demokratik ülkede ses getirmesi gerekirdi. türkiye'deki yandaş bunu ancak "suçunu kabul etti ehueee" olarak algılayabiliyor, yargı da muhtemelen umursamayacak veya laf olsun diye bir kez ifadeye çağırıp konuyu kapatacak.

burası isviçre değil ki trolleyesin be gulüm.