şükela:  tümü | bugün
 • chp'nin tüm yöneticilerine soruşturma

  chp parti meclisi üyelerine akp'li cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan tarafından bulunulan suç duyurusu nedeniyle soruşturma başlatıldı.

  cumhuriyet halk partisi (chp) parti meclisi’nin (pm) 6 kasım 2016 tarihli toplantısının ardından yayınladığı bildiri nedeniyle partinin genel başkanı kemal kılıçdaroğlu dahil bütün pm üyeleri hakkında soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı.

  'saray ve akp yöneticileri fetö, pkk ve ışid terör örgütlerine yardım ve yataklık ediyor'

  hürriyet'ten rıfat başaran'ın haberine göre, chp parti meclisi, geçen yıl hdp ve cumhuriyet gazetesine yönelik tutuklamalar üzerine olağanüstü toplanarak bildiri yayımladı. dört maddelik bildiride, 'fetö, pkk ve ışid terör örgütlerine yardım ve yataklık eden saray ve akp yöneticileri, demokrasimize ve ülkemizin bekasına yönelik en büyük tehdittir' ifadeleri yer aldı.cumhurbaşkanı erdoğan ise bu bildiri üzerine, 8 kasım 2016 tarihinde avukatı hüseyin aydın aracılığıyla ankara cumhuriyet başsavcılığına’na, kılıçdaroğlu ve pm üyeleri hakkında, ‘cumhurbaşkanı’na hakaret’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. akp genel merkezi de aynı bildiri nedeniyle ‘türk milletini, türkiye cumhuriyeti devleti’ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama’ suçunu düzenleyen tck’nın 301. maddesi’ne ilişkin suç duyurusu yaptı.

  başlatılan soruşturma kapsamında pm üyesi milletvekilleri hakkında, ‘cumhurbaşkanı’na hakaret’ iddiası yönünden fezlekeler hazırlanarak tbmm’ye gönderildi. tck’nın 301. maddesi’ndeki suçlar için yapılacak soruşturma için adalet bakanlığı’nın izni bekleniyor. dosyaları ayrılan, milletvekilli olmayan pm üyeleri hakkındaki soruşturma ise sürüyor. vekillerin dokunulmazlıkları kaldırılırsa kılıçdaroğlu dahil tüm pm üyeleri hâkim karşısına çıkabilir.

  'ne kadar doğru olduğunun kanıtı'

  chp genel başkan yardımcısı bülent tezcan, “fezleke düzenlenmiş olması bile orada yazanların ne kadar haklı olduğunun kanıtıdır” görüşünü savundu. hakkında fezleke düzenlenen istanbul milletvekili ilhan cihaner ise “ilk kez bir partinin parti meclisi’ne tümden soruşturma açılıyor” dedi.

  kaynak

  (bkz: korku dağları bekler)
 • bakalım hükümet parti kapatma konusunda tükürdüğünü ne zaman yalayacak? muhalefete gerek yok aslında. bir muhalefet partisinin lideri birden fazla milletvekili hapiste, diğerini de hallediverin. mhp zaten yapıştı/yanaştı/karıştı oraya.
 • şaşırtan olay. chp'yi kapattılar diyelim. yedikleri her halt için kimi suçlayacaklar? ldp'yi mi? adamlarda suçlanacak vasıf yok bir kere.

  o noktadan sonra kanada hükümeti gibi takılırlar artık.

  -sayın başkan, dolar 4 tl oldu. sorumlular kim?
  +uzaylılar!
 • akp'nin yine mağdur, yine mazlum, yine kandırılan olacağı soruşturmadır.
  sonuç; hayın cehape