şükela:  tümü | bugün soru sor
 • taksicilerden oy alma amaçlı ise ahmakça bir sebeptir çünkü taksiciler dünya yansa chp'ye oy vermez.

  acaba işin arkasında taksi ağası chp'liler mi var diye düşünmeden edemiyor insan.
 • kimse kimseyi kandırmasın türkiye şartlarında taksici esnafı için onları desteklemesi oy tercihini etkiler ama uber kullanan kitle için uberi desteklemesi etkilemez.
  yani chp böyle kürtçü , kaypak , kaybetmeye mahkum bir partiye dönüşmüşken hala oy vermeyi düşünen biri uberi desteklese de desteklemese de yine oy verir.
  iyi oluyor laikçi koyunlara ...
 • chp nin baslarinin taksi plakasi sahibi olmasindan dolayidir.
 • simdi bilen bilmeyen herkes konuşmuş yine... chp'nin son secimlerdeki en buyuk kozlarından biri servisçiler, minibüsçüler, taksicilerin vs... haklarının verilmesi, magdur edilmemesi. yani senelerdir bunu seçim propagandası olarak kullanıyorlar yeni birşey değil. meydanlarda bunları soyleyip sonra uber'i desteklemek pek tabii olmazdı... ayrıca taksi ve servisçiler içerisinde azımsanmayacak oranda chp seçmeni vardır.
 • tek sebibi var bu haltı yiyenlerin gerizekalı olması

  not: chp liyim. diğer chp li arkadaşlarla da konuştuk hepimiz gerizekalı bu salaklar bu geri zekalıların o taksicilerin arkasından çekilmesi lazım dedik. tabi kendi kendimize dedik. alevi olmadığım için artık mahalle toplantılarına çağırılmadığım için gidip söylemedim kimseye.
 • siyasi öngörüsüzlük.

  akp gibi oy için paspas olacak bir parti bile bu konuya mesafeli yaklaşıp, toplum tepkisini tam olarak görmeden apar topar açıklama yapmazken, chp'nin yine mal bulmuş mağribi gibi atlaması siyasi öngörüsüzlük ve ahmaklıktan başka bir şey değil.
 • ters mıknatıslanma yapmaya çalışmasıdır. chp taksicileri desteklerse akp uber 'e dokunmaz.
 • yerli işletmeler araçta bulunan her yolcuyu sigortalarken, uber'in sisteminin ise sadece şöförü sigortalı saydığını, bu şekilde haksız gelir elde ettiğini, uber'e taksi olarak çalışan taksi şoförleri ile taksicilerin bir sorunu olmadığını, vip araç olarak çalışanlardan kaynaklı sorun olduğunu, yerli işletmeler gün içerisindeki kredi kartlı taşıma ücretlerini o günün akşamında işletme sahibinin hesabına geçirirken, uber'in bir hafta sonra kredi kartlı ödeme bedelini işletme sahibine ödediğini öğrendikleri sebebiyledir.
  kısaca ifade edersek, taksicilik hizmet kalitesi tartışılabilir. yeni düzenlemeler yapılabilir. fakat, haksız rekabete izin verilmemeli.

  son olarak ifade etmek gerekirse; biraz fazla soyutlama içereceğinden yazmıyorum, fakat, olayın stratejik güvenlik boyutu çok daha vahim bir özellik taşımaktadır, diye sözümü tamamlıyorum.
 • 100.000 taksici esnaftan oy koparma çabasıdır.

  chp bu kafa ile devam ettiği sürece 2 seçim sonra baraj altında kalmaya mahkumdur.