şükela:  tümü | bugün
  • kulislerden öğrendiğim kadarıyla sayın başkan ile kurmayları inanılmaz titiz bir çalışma ile hakikaten ülkenin geleceğini şekillendirecek bir plan yapmışlar. 40 yıllık chp'liyim ilk kez bu kadar ümit doğdu içimde desem yeridir. belki de ilk kez masaya rakamlar, oranlar konup bir kısım hesaplar yapılmış.

    bir gerçeği görmüşler sonunda. ülkede iktidar kadadının oyu yüzde 48 civarında. muhtemelen 2019 seçimine kadar değişmeyecek. bu kesimden oy devşirmek çok güç chp için. merkez sağda yeni oluşumlar olsa dahi zaten bu kesimin chp'ye çok uzak baktığı ve oradan da oy alamayacağını görmüş parti yönetimi. merkez sağ ile birlikte zaten oy oranı yaklaşık yüzde 60'ı buluyor sağ kanadın.

    kalan yüzde 40 bir şey ifade etmeyeceği için, merkez sağ ve iktidar kanadından oy koparmanın tek yolu olarak recep tayyip bey'i aday olarak gösterecekler. ak parti içinde sırf chp destekliyor diye oyunu vermeyecek olan yüzde 30, solcunun oy attığı kişiye oy vermem diyen mhp'li yüzde 12 birleşince, eldeki mevcut 25 puana eklenip yaklaşık üç'te iki'lik bir oy oranı yakalıyor chp. şu ana kadarki en tutarlı ve mantıklı seçim stratejisi bu olacak. çok heyecanlandım şimdiden.