şükela:  tümü | bugün soru sor
 • varsa da ben bilmiyorum. sanırım dünyadaki en büyük efsanelerden birisi de bu. chp’nin yaptığı metro. esrarengiz bir tür adeta.

  chp’nin yaptığı bir tane metro gösterebilene bir milyon lira veriyorum.

  25 yıldır istanbul akp yerine chp’de olsa şu an walking dead’deki çöp adamlar gibi çöpten yığınların arasında hayatta kalma mücadelesi veriyorduk. allah korudu bu felaketten bizi resmen.

  not: izmir metrosu izban’ı da akp yaptı.
  kaynak: http://www.milliyet.com.tr/…012/1611827/default.htm
 • (bkz: izmir metrosu)
 • izmir ne günlere duruyor ? hükümetin işi abi zaten bu parası olmayan parti neyle yapsın
 • furkan, bol bol fotoğraflar paylaştığın doğu ekspresi'nin yol aldığı demir yolları hep cumhuriyet ve mustafa kemal atatürk zamanından temeli atılmış yollar. piponu tüttüre tüttüre edebiyat yapmayı bilmişsin ama! doğu'yu karış karış gezdin problem olmadıysa, bir zahmet bindiğin metroyu da chp yapmış olmayıversin, çok dert değil.
 • @2 nin ağıza kürekle vurduğu başlıklardan biri. ayrıca (bkz: aktrolllerin yalanda sürümden kazanırım mantığı)
 • devletin imkanları kullanılarak yapılan hizmetler vatandaşa lütuf gibi sunulamaz... fidel castro

  1989-1994 yılları arasında istanbul büyükşehir belediye başkanlığı yapan nurettin sözen'in dediklerini okuyun derim. özellikle başlığı açan arkadaş.

  - spoiler - ben göreve geldiğimde kent içi tramvayını yeniden getirdim. metro’nun temelini attım. 1992’nin eylül ayında inşaatı başladı. metro’nun amblemini bile mengü erten’e ben yaptırdım. böyle bir vicdansızlık olur mu? tüp geçit için de bir projemiz vardı. son revizyonunu odtü’ye yaptırmışız: ‘proje hazır. metro dönülemeyecek noktaya gelsin, tüp geçidi ihale edeceğiz’ diye beyanım var. evveliyatı inkâr etmesinler. bunu söylemek oy kaybettirmez.”

  kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/…uyu-soylemiyor-26062984
 • yok öyle bir şey ama ben metronun, yolun olmadığı ama özgür bir türkiye’de yaşamayı km’lerce uzunluktaki metroya tercih ederim. hadi deh şimdi!
 • çok değil daha birkaç gün önce otostop ile bindiğim bi araçta konuştuk bu konuyu. aracı kullanan kişi işin içinde bir jeoloji mühendisiymiş ve buca'ya metro yapılacak deniyor şu an ne durumda diye sorduk kendisine. aldığımız cevap ise şuydu; "biz çok başvuru yaptık fakat hükümetten hiçbir zaman onay alamadık. hala daha başvuruyoruz fakat her seferinde bir şeyleri bahane gösteriyorlar. onlardan değiliz ya o yüzden erteletiliyor sürekli."

  ne kadar doğrudur ne kadar yanlıştır kesin konuşamam fakat bana doğru olma ihtimali varmış gibi geliyor. özellikle türkiye'nin avrupa birliği ile olan ilişkisini düşünüp arada bir ilişki kurduğum zaman.

  demem o ki asıl sorun, chp'nin iş yapmaması değil de iş yaptırılmaması da olabilir. ve ayrıcaizmir metrosunu kim yaptı?
 • chp nin geçilmeyen köprü ve geçilmeyen tünel yapmamış olması..
  vatandaş geçsede geçmesede parasını vatandaşın ödemesi. bir de bu açıdan bak başlığı açan kardeş