• (bkz: izmir metrosu)
  • furkan, bol bol fotoğraflar paylaştığın doğu ekspresi'nin yol aldığı demir yolları hep cumhuriyet ve mustafa kemal atatürk zamanından temeli atılmış yollar. piponu tüttüre tüttüre edebiyat yapmayı bilmişsin ama! doğu'yu karış karış gezdin problem olmadıysa, bir zahmet bindiğin metroyu da chp yapmış olmayıversin, çok dert değil.
  • devletin imkanları kullanılarak yapılan hizmetler vatandaşa lütuf gibi sunulamaz... fidel castro

1989-1994 yılları arasında istanbul büyükşehir belediye başkanlığı yapan nurettin sözen'in dediklerini okuyun derim. özellikle başlığı açan arkadaş.

- spoiler - ben göreve geldiğimde kent içi tramvayını yeniden getirdim. metro’nun temelini attım. 1992’nin eylül ayında inşaatı başladı. metro’nun amblemini bile mengü erten’e ben yaptırdım. böyle bir vicdansızlık olur mu? tüp geçit için de bir projemiz vardı. son revizyonunu odtü’ye yaptırmışız: ‘proje hazır. metro dönülemeyecek noktaya gelsin, tüp geçidi ihale edeceğiz’ diye beyanım var. evveliyatı inkâr etmesinler. bunu söylemek oy kaybettirmez.”

kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/…uyu-soylemiyor-26062984
  • çok değil daha birkaç gün önce otostop ile bindiğim bi araçta konuştuk bu konuyu. aracı kullanan kişi işin içinde bir jeoloji mühendisiymiş ve buca'ya metro yapılacak deniyor şu an ne durumda diye sorduk kendisine. aldığımız cevap ise şuydu; "biz çok başvuru yaptık fakat hükümetten hiçbir zaman onay alamadık. hala daha başvuruyoruz fakat her seferinde bir şeyleri bahane gösteriyorlar. onlardan değiliz ya o yüzden erteletiliyor sürekli."

ne kadar doğrudur ne kadar yanlıştır kesin konuşamam fakat bana doğru olma ihtimali varmış gibi geliyor. özellikle türkiye'nin avrupa birliği ile olan ilişkisini düşünüp arada bir ilişki kurduğum zaman.

demem o ki asıl sorun, chp'nin iş yapmaması değil de iş yaptırılmaması da olabilir. ve ayrıcaizmir metrosunu kim yaptı?
  • ankaranın ilk metroları olan ankaray ve batıkent metrosunu shp li murat karayalçın başlatmış ve yarısında iken melih gökçek devralmıştır ve iptal edemediği bu projeleri mecburiyetten tamamlamıştır. anahtar teslim metoduyla yapılan bu metroların işletme hakkı açıldığı ilk günden başlayarak kendinde olup ilk günden itibaren gelir elde etmiş, ama yine de bu metrolara da her fırsatta bok atmıştır.
    kendisi ise bu iki metrodan sonra bilmem kaç dönem süresince hiç metro tamamlayamamış, 5 sene kadar önce ulaştırma bakanlığı sayesinde yeni hatlar tamamlanabilmiştir.
  • chp nin geçilmeyen köprü ve geçilmeyen tünel yapmamış olması..
    vatandaş geçsede geçmesede parasını vatandaşın ödemesi. bir de bu açıdan bak başlığı açan kardeş
  • izmir metrosu ile izbani aynı şey zanneden kuzeyli fetöcü saçmalığı. metrosunu kendi yapan tek il izmirdir. cehapelidir.

bkz

kuzeydeki ...in yazısı(değişirse diye)

orj
    ıban numaramı yollamayacağım korkma

edit: örütbağ, resim
  • 80 sonrası chp'nin sadece bir dönem istanbul'da belediye başkanlığı yapmışlığı var.
    son derece başarısız nurettin sözen dönemi. istanbul'daki lilk metro o dönemde başlamıştır.

yani yine cehalet dolu bir ifadeyle karşı karşıyayız.

chp'nin son derece kısa ve kötü belediye tecrübesindeki tek iyi husus metrodur.

hatta o metro (gayrettepe-taksim) bitip açılışı yapıldığında rte nurettin sözen'i davet etti onun eseri olduğu için.

bu başlığın sahibi yazar furkan mı bilmiyorum ama görünen o ki aynı derecede cahil ya da aynı derecede sahtekar birisi.
hesabın var mı? giriş yap